פיליפס אירחה את שרת הסחר של הולנד במרכז הפיתוח והייצור בחיפה

מטרת המפגש הייתה ללמוד על חדשנות ישראלית פורצת דרך בתחום של טכנולוגיות רפואיות המפותחות ומיוצרות במרכז של פיליפס בישראל. ד״ר אפרת שפר, נשיאת פיליפס ישראל: החדשנות המשותפת בין ישראל והולנד מיושמת באמצעות שת״פ עם מערכת הבריאות הישראלית


12:50 ,09.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

פיליפס (Philips) ישראל, מובילה עולמית בטכנולוגיות בריאות, אירחה את זיגריד קאך, שרת הסחר הבינלאומי של הולנד, יחד עם משלחת בכירים מהולנד, במרכז הפיתוח והייצור של החברה בחיפה. לביקור הצטרפו פוקו וויסלאר, מנכ״ל יזמות וחדשנות במשרד הכלכלה ההולנדי; הנס דוקטר, שגריר הולנד בישראל; אליזבת אייברסן, מנהלת גלובלית לאיכות ורגולציה בפיליפס; יאן-וילם סחייחרונד,  מנהל גלובלי לקשרי ציבור וממשל בפיליפס.

 

את הביקור אירחה ד״ר אפרת שפר, אשר מובילה את הפעילות של פיליפס בישראל. אפרת סיפרה לאורחים אודות החדשנות שפיליפס מובילה מישראל; על שיתופי פעולה עם בתי חולים בהולנד; על חלקה של פיליפס באקו-סיסטם הישראלי; וכיצד החדשנות של פיליפס מסייעת להתמודד עם האתגרים הגדולים ביותר של מערכות הבריאות ברחבי העולם. כמו כן, במהלך הביקור נערך סיור באתר הייצור והפיתוח של פיליפס, במהלכו האורחים נחשפו לפתרונות המתקדמים בתחומים של בריאות דיגיטלית, רדיולוגיה, קרדיולוגיה ואונקולוגיה שהחברה מפתחת ומייצרת בישראל ואשר מסייעים כבר היום לשפר את חייהם של מיליארדי אנשים ברחבי העולם.

 

בין הפתרונות שמפותחים ומיוצרים בישראל הוצגו יכולות הסריקה של ה-IQon - מערכת ה-CT הספקטרלית הראשונה מסוגה בעולם, המאפשרת לרופאים לראות ממצאים שלא ניתן לראות באמצעות סורקי CT קונבנציונליים ועל ידי כך, לתת למטופלים אבחנה מדויקת יותר כבר בסריקה הראשונה. כמו כן, למדו האורחים על ה-IntelliSpace Portal - הפלטפורמה המתקדמת לאפליקציות קליניות אשר מאפשרת לרופאים יכולות ניתוח וכימות מתקדמות מסריקות ובדיקות המתקבלות ממערכות דימות מגוונות בבית החולים.

 

ד״ר אפרת שפר, נשיאת פיליפס ישראל, אמרה כי ״החדשנות הפתוחה (Open Innovation) אשר משותפת לתרבות ההולנדית והישראלית היא בחזקת ערך חשוב עבור פיליפס ואנו משלבים ומיישמים אותו מהמקום שלנו באקו-סיסטם הישראלי באמצעות שיתופי פעולה עם מערכת הבריאות הישראלית ועם חברות הזנק ישראליות מהמובילות בשוק העולמי בתחומים של בינה מלאכותית, ביג דאטה ופתרונות מתקדמים נוספים בבריאות דיגיטלית בקרדיולוגיה, באונקולוגיה וברדיולוגיה״.

 

חברת רויאל פיליפס הינה חברה מובילה בתחום טכנולוגיות הבריאות, המתמקדת בשיפור בריאותם של בני האדם ומאפשרת תוצאות טובות יותר לאורך זמן, החל משמירה על אורך חיים בריא וטיפול מונע, ועד לאבחון, טיפול ופתרונות בריאות ביתיים. פיליפס ממנפת טכנולוגיה מתקדמת ותובנות קליניות וצרכניות עמוקות במטרה לספק פתרונות משולבים. מטה החברה ממוקם בהולנד. פיליפס הינה חברה מובילה בתחום הדמיות אבחון, טיפולים מונחי תמונה, ניטור מטופלים ומידע רפואי, ובתחום פתרונות בריאות לצרכן הביתי. בשנת 2017, פיליפס הציגה מחזור מכירות של 17.8 מיליארד אירו והיא מעסיקה כ-74,000 עובדים. פעילות החברה משתרעת על פני מעל ל-100 מדינות ברחבי העולם.

 

 

בתמונות מימין: זיגריד קאך, שרת הסחר הבינלאומי של הולנד; ד״ר אפרת שפר, נשיאת פיליפס ישראל; דורון בר-נתן, מנכ״ל Philips Medical Systems Technologies, מרכז הפיתוח והייצור של פיליפס בישראל; ואפרת אורי, מנהלת מרכז הייצור המתקדם של מערכות ה-CT וה-PET-CT של פיליפס בחיפה. צילום: חרט ואן קסטרן.

 

מימין: דייב ואן דן ניוונהוף, מחלקת צפון אפריקה והמזה״ת, משרד החוץ ההולנדי; פרופ׳ טון בקס,  אוניברסיטת איינדהובן; מרק הנגסטמן – מחלקת יזמות בינלאומית, משרד החוץ ההולנדי; דורון בר-נתן, מנכ״ל Philips Medical Systems Technologies, מרכז הפיתוח והייצור של פיליפס בישראל; זיגריד קאך, שרת הסחר הבינלאומי של הולנד; הנס דוקטר, שגריר הולנד בישראל; יאן-וילם סחייחרונד, מנהל גלובלי לקשרי ציבור וממשל בפיליפס; בריגיטה טזלאר, סגנית מנהל האגף לשיתוף פעולה בין-לאומי, משרד החוץ ההולנדי; וד״ר אפרת שפר, נשיאת פיליפס ישראל. צילום: חרט ואן קסטרן.