שר התמ"ת: אסור לנו לשקוט על שמרינו

בן אליעזר טען בדיון מיוחד שהתקיים בממשלה כי למשרד התמ"ת כלים רבים ומגוונים לעידוד יציאה לעבודה כגון עידוד יזמים ומפעלים להתמקם בפריפריה וסיוע לעסקים בכל הגדלים


00:00 ,23.08.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

בן אליעזר טען בדיון מיוחד שהתקיים בממשלה כי למשרד התמ"ת כלים רבים ומגוונים לעידוד יציאה לעבודה כגון עידוד יזמים ומפעלים להתמקם בפריפריה וסיוע לעסקים בכל הגדלים
 
"משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה נוגע כמעט לכל תחום במשק, ועל כן המשרד ייעל את כל משאביו וכליו לטובת התמודדות עם המשבר הכלכלי ובדגש על מיגור האבטלה ויצירת מקומות תעסוקה נוספים", כך אמר שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר במסגרת דיון שנערך היום בממשלה בנושא התמודדות עם המשבר הכלכלי .
 
עוד אמר שר התמ"ת בן אליעזר כי למשרד התמ"ת כלים רבים ומגוונים לעידוד יציאה לעבודה, הכשרת עובדים במקצועות נדרשים, מציאת מקומות תעסוקה לדורשי עבודה, עידוד יזמים ומפעלים להתמקם בפריפריה על מנת לאפשר קיום ופרנסה לתושבי הפריפריה, סיוע לעסקים בכל הגדלים במתן אשראי ובייעוץ עסקי, עידוד היצוא ותוך כדי כך יצירת מקומות תעסוקה נוספים ושימורם של מקומות תעסוקה קיימים.
 
השר בן אליעזר מנה את התוכניות שמפעיל משרד התמ"ת להתמודדות עם המשבר בהן הכשרה מקצועית לדורשי ומחפשי עבודה, שירות התעסוקה מבצע השמות ומנסה להתאים למטופליו עבודה מתאימה, לאחרונה תוגברו הסדנאות לחיפוש עבודה. כמו כן, מרכז ההשקעות מפעיל מסלולים מיוחדים ליצירת מקומות תעסוקה והתמודדות עם המשבר דוגמת מסלול תעסוקה, בו מסובסד שכר העובדים ומסלול חופשה מוסכמת בתשלום. המשרד נמצא כעת בהליכים לביטול זמני של דרישת היצוא בחוק עידוד השקעות הון, על מנת לאפשר למפעלים רבים יותר ליהנות מהטבות החוק בתקופה זו. יחד עם משרד האוצר הוגדל האשראי בקרן ההלוואות לעסקים קטנים, פתחנו קרן סיוע ומתן אשראי לעסקים בינוניים וליצואנים.
 
משרד המדען הראשי הונחה לתת חשיבות רבה למספר מקומות התעסוקה אשר המיזם צפוי ליצור.
המשרד יצר כלים שימושיים ליצואנים על מנת להתמודד עם ירידת שער הדולר, כך למשל הגדלת  הקרן הסיוע ליצואנים בשיווק מרכולתם לחו"ל, מתן ייעוץ עסקי לייעול ושיפור הרווחיות וחונכות בכל הקשור לשוק הגידור.
 
כעת עמל המשרד על מספר תוכניות יצירתיות וחדשניות דוגמת: השמת מפוטרי היי-טק בתעשייה מסורתית, כעובדי מו"פ, תוך השתתפות המשרד בשכר העובדים, הקמת קרן למפעלים במצוקה וכן תוכנית בשיתוף מגזר ההיי-טק לקיום התמחות של בוגרי אקדמיה בהייטק במימון המשרד, על חשבון תשלום דמי אבטלה ובהתחייבות לקליטתם לעבודה למספר שנים לאחר מכן. בימים אלה מושלמת הקמת הקרן למפעלים במצוקה יחד עם משרד האוצר, ההסתדרות והתאחדות התעשיינים, קרן שתסייע לכל אותם עסקים שנקלעו לקשיים חמורים בשל המשבר העולמי.
מעונות יום, משפחתונים וצהרונים אשר מאפשרים להורים ונשים בעיקר, לצאת לעבודה.
 
עוד אמר השר בן אליעזר "אכן המספרים שאנו רואים בימים האחרונים מעודדים, מסתמן תהליך של התאוששות ועצירת המיתון, אך אסור לנו לשקוט על שמרינו ועלינו להתכונן ליום שאחרי", אמר השר בן אליעזר.