שר התמ"ת בתערוכת WATEC: "טכנולוגיות מים ואנרגיות מתחדשות – האתגר הגלובאלי הבא"

השר בן אליעזר השתתף בפתיחת התערוכה ואמר כי "עלינו להביא לתודעה העולמית את הצורך בשת"פ עם חברות ישראליות כדי למשוך השקעות וכך להביא לתוספת מועסקים למשק"


00:00 ,18.11.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

השר בן אליעזר השתתף בפתיחת התערוכה ואמר כי "עלינו להביא לתודעה העולמית את הצורך בשת"פ עם חברות ישראליות כדי למשוך השקעות וכך להביא לתוספת מועסקים למשק"
 
שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר, השתתף אתמול באירועי פתיחת תערוכת WATEC Israel 2009, ובמהלך התערוכה ייפגש עם עשרות מדינאים, אנשי ממשל וראשי חברות כדי לקדם שיתופי פעולה עם ישראל.
 
"טכנולוגיות המים ואנרגיות מתחדשות הם האתגר הגלובלי הבא", אמר שר התמ"ת. "ישראל הינה מרכז טכנולוגי עולמי בתחום, ועל כן תפקיד משרדי הוא להביא לתודעה העולמית את הצורך בשיתופי פעולה טכנולוגיים ומסחריים עם ישראל ועם חברות ישראליות בתחומים אלו. כך נהפוך את ישראל למרכז עולמי לטכנולוגיות מים וקלינטק, ונוכל להביא השקעות ולהוסיף מועסקים למשק.
 
"אני גאה להסתובב בין הביתנים השונים ולראות פיתוחים וחידושים מהשורה הראשונה – מרביתם תוצרת כחול לבן. תערוכה זו היא בראש ובראשונה תעודת כבוד לתעשייה הישראלית, להון האנושי שלנו וכן להכרה שישראל מקבלת בעולם כמובילה בתחום טכנולוגיית המים והאנרגיה המתחדשת.
 
"האקלים באזורנו ומצבה הגיאו-פוליטי של ישראל אילצה אותנו להתמודד עם השלכות סביבתיות ומחסור במים כבר לפני שנים רבות. למעשה בתחומים רבים גילתה ישראל יוזמה כאשר למדה להפוך את החיסרון ליתרון, והפכה חלוצה בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות בניצול אנרגיית השמש, התפלה ומחזור מים", הוסיף בן אליעזר.
 
במהלך ימי התערוכה צפוי השר להיפגש, בין השאר, עם סגן שר מקורות המים של סין; מושל מדינת ויסקונסין, ארה"ב; שר התעשייה של קנדה, משלחת בכירים ממדינת קליפורניה, ארה"ב; השר לאיכות הסביבה של הונג קונג; סגן-השר לאינטגרציה לאומית של ברזיל עם המשלחת שהגיעה עימו; השר הראשי של מדינת פונג'ב, הודו; מזכיר המדינה השבדי לענייני סחר; סגן מושל מדינת מישיגן, ארה"ב; שרת המים של אוגנדה; שר איכות הסביבה של טייוואן; סגן שר המדע והטכנולוגיה של וייטנאם; מנכ"ל ואוליה העולמית לטכנולוגיות מים.