תעשיינים ואנשי עסקים במפגש עם משלחת מטורקיה

משלחת של עשרה מנהלי חברות סטארט-אפ שהגיעה לישראל ביוזמתו של התעשיין סטף וורטהיימר נפגשה עם נציגי התאחדות התעשיינים ונשיא לשכת המסחר ישראל-טורקיה


11:57 ,13.11.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

התעשיין סטף ורטהימר הביא לישראל משלחת של עשרה מנהלי חברות סטארט-אפ מהטכנו-פארק שהקים ב-GOSB טורקיה, בראשם פרופ' אמרי אקסאן מנהל הטכנו-פארק. למפגש הוזמנו שגריר טורקיה בישראל כאמל אוקם, נציגי התאחדות התעשיינים ונשיא לשכת המסחר ישראל-טורקיה מנשה כרמון.

 

במסגרת המפגש שהתקיים בהתאחדות התעשיינים, הוצגו סטארט-אפים חדשניים בתחום הרפואה וכן טכנולוגיה חדשה בתחום ניהול אולפני טלוויזיה, באירוע שהתקיים בבית התאחדות התעשיינים.

 

"קיימת חשיבות עילאית לפעילות עם מודל המבוסס על ייצוא. לישראל וטורקיה פוטנציאל לשיתוף פעולה תעשייתי פורץ דרך״, ציין ורטהימר, והוסיף כי תעשיינים תמיד מקדימים את הפוליטיקאים בעשיית שלום ויחסי שכנות טובה, באמצעות ייצור וסחר משותף.

 

השגריר כאמל אוקם ציין כי בטורקיה קיימים כיום 52 פארקי תעשייה בהם פועלות 4,000 חברות ומועסקים 42,000 עובדים. סך הייצוא מטורקיה מוערך ב-2.5 מיליארד דולר בשנה.

 

"הפוליטיקה לא תפריע ליחסי הסחר והתעשייה בין ישראל וטורקיה, החיבור טוב ומניב והדינמיקה מובנת לשני הצדדים. יש לנו בסיס תעשייתי רחב ומבוסס המעניק הזדמנות לשני הצדדים" הדגיש השגריר אוקם.

 

מנהל אגף סחר חוץ של התאחדות התעשיינים, דן קטריבס, הוסיף: "ישראל וטורקיה הן כלכלות אשר משלימות אחת את השנייה. שתי המדינות מרוויחות משיתוף הפעולה העסקי וממשיכות לתפקד ולהדק את הקשרים המסחריים, על אף חילוקי הדעות המדיניים. יש לקוות, כי מערכת היחסים הכלכלית החיובית בין המדינות תמשיך ותתפתח וההוכחה הניצחת לכך, הנה הביקור הנוכחי של נציגי פארק התעשייה בטורקיה ונציגי החברות הפועלות בפארק זה, המחפשים שותפים ישראליים כדי לעבוד עימם לטובת השוק הטורקי והשוק הגלובלי״.

 

במסגרת ביקורם בישראל, ערכו הסטארט-אפיסטים במהלך סוף השבוע האחרון ביקור בפארק התעשייה הערבי-יהודי הראשון בישראל-בנצרת, שהקים התעשיין סטף ורטהימר, בנצרת בעלות 22 מיליון שקלים, שם התרשמו מהפעילות הענפה של המפעלים והחברות הפועלות בפארק התעשייה, כמו: אמדוקס, אלפא אומגה בע"מ תכנון וייצור מכשור רפואי, MEET מרכז לטכנולוגיה, ג'ולי יהלומים ותכשיטים, ברודקו- חברת היי טק ועוד. כמו כן חשפו את המיזמים החדשניים שלהם בפני תעשיינים ויזמים ישראליים שהוזמנו למפגש.