חברת פייזר: נשתמש ב-FedEx, UPS ו-DHL להפצת החיסון נגד קורונה

החברה צופה כי הלוגיסטיקה סביב הפצת החיסון נגד נגיף הקורונה יכלול יציאה יומית של 12 משאיות ממרכז ההפצה של החברה במישיגן וכן תנועה של 20 מטוסים לטיסה יומית ברחבי העולם


13:29 ,12.11.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת פייזר (Pfizer) וחברת BioNTech צופות כי הלוגיסטיקה להפצת החיסון שפיתחו עבור נגיף הקורונה (Covid19) תכלול יציאה של כ-12 משאיות ביום ממתקן ההפצה של פייזר בקלאמאזו, מישיגן, כמו גם תנועה של 20 מטוסים שייצאו טיסה מדי יום ברחבי העולם. כך נמסר בהודעה מטעם החברה. נדגיש כי החיסון המיוחל נדרש לקבל אישור הפצה מטעם הרשויות. החברה מצפה לקבל אישור חירום מה-FDA.

 

החברה אישרה כי ״אין שותפים עיקריים אחרים בשרשרת האספקה הלוגיסטית מעבר ל- DHL, FedEx ו-UPS שעובדים על תכניות הפצה בארה״ב. בהודעת החברה נמסר כי ״אנו נשתמש בדרכי תחבורה בדרכים ובאוויר באמצעות שותפינו העיקריים בארה״ב שבהם אנו מצפה להצליח להשיג מוצר לנקודות שימוש (POU) תוך יום-יומיים״.

 

על פי הפרסומים, החיסון שפיתחה החברה דורש הובלה בקירור לאורך כל הדרך, דבר שעשוי להגביל את הפצתו לאזורים מסוימים.

 

החברה מתכננת לייצר עד 50 מיליון מנות חיסון במהלך 2020 ועד 1.3 מיליארד מנות בשנת 2021, ציין דובר החברה. נציין כי על פי הודעת החברה, החיסון שהיא פיתחה בעזרת BioNtech נגד הנגיף היה יעיל ביותר מ-90% במניעת COVID-19 בהשוואה לפלצבו.