אמזון תשקיע 800 מיליון דולר במשלוחים עד 24 שעות

לקוחות ״פריים״ של החברה ייהנו בחודשים הקרובים משדרוג סטנדרט משלוחי החינם מ-48 שעות לעד 24 שעות בלבד מרגע הזמנתם. החברה תזדקק ככל הנראה לשירותים של ספקי לוגיסטיקה חיצוניים על מנת לעמוד בסטנדרט החדש


07:28 ,28.04.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

אמזון מגדירה מחדש את סטנדרט משלוחי החינם שלה עבור חברי מנוי Prime ומעדכנת אותו מ-48 שעות ל-24 שעות בלבד במהלך השנה הקרובה. כך הודיע סמנכ״ל הכספים של החברה בריאן אולסבסקי בהודעת החברה על תוצאותיה הכספיות עבור הרבעון הראשון של 2019. החברה ציינה כי ברבעון הראשון המכירות עלו ב-17% והגיעו לשווי של 59.7 מיליארד דולר. 

 

אולסבסקי ציין כי מדובר בהתפתחות טבעית של תכנית המנויים Prime אשר העניקה עד כה לחבריה, המשלמים עבור השתתפות בה 120 דולר לשנה, משלוח חינם של קניותיהם באתר עם התחייבות כי המשלוח יגיע עד 48 שעות. לדברי אולסבסקי, ״בחודשים האחרונים הרחבנו באופן ניכר את מספר הזכאים למשלוח חינם של על 24 שעות באמצעות הכנסת אזורי מיקוד חדשים״. כיום אמזון מציעה משלוחים תוך יום אחד, משלוחים באותו היום וכן משלוח של עד 1 שעה ועד שעתיים עבור מוצרים נבחרים (באמצעות חברות ב-Prime Now). 

 

לשם המעבר למשלוח של עד 24 שעות עבור מנויי תכנית Prime אמזון הודיעה כי היא מקצה לשם כך סכום של 800 מיליון דולר. ״אנחנו מסוגלים לעשות זאת כי במהלך 20 השנים האחרונות הרחבנו את הרשת הלוגיסטית ואת מרכזי ההפצה שלנו, אך עדיין מדובר בהשקעה גדולה ועבודה רבה עדיין לפנינו״. 

 

אולסבקסי הדגיש כי החברה תזדקק ככל הנראה לספקים חיצוניים על מנת לעמוד במשימה, אך ציין כי היכולת הלוגיסטית שאמזון פיתחה חיונית גם היא לתהליך. 

 

נציין כי הטבת ״משלוח חינם תוך 48 שעות״ עבור חברי תכנית Prime של אמזון היתה היעד האולטימטיבי של המסחר המקוון מאז היא החלה לפעול בשנת 2005, והיא אף עזרה לדחוף את שאר החברות בתחום לפעול למשלוחי אי-קומרס מהירים יותר. 

 

רק בשנה האחרונה מתחרות של אמזון כמו טרגט וולמארט הצליחו להדביק את היעד שהתוותה אמזון והחלו להציע ללקוחותיהם משלוח של עד 48 שעות. אופציות נוספות כוללות כיום גם ״קנה באתר - אסוף מהחנות״ אבל מעבר למשלוח חינם תוך 24 שעות ימצב את אמזון שוב לפני כל המתחרות, והפעם ביום שלם.