חברת DHL תקים מרכז תפעול חדש באיסטנבול

שחקנית הלוגיסטיקה מגרמניה הודיעה כי היא רואה בטורקיה שחקן אזורי חשוב, שעשוי לתדלק את הצמיחה בשווקי המזרח התיכון ובאירופה. החברה תתמקד באי-קומרס בטורקיה


14:11 ,31.01.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

לחברת DHL יש תכניות להתרכז בפעילות אי-קומרס בטורקיה. שחקנית הלוגיסטיקה מגרמניה הודיעה כי היא רואה בטורקיה שחקן אזורי חשוב, שעשוי לתדלק את הצמיחה בשווקי המזרח התיכון ובאירופה. במסגרת צעד ראשון בתכנית החברה הודיעה כי תקים מרכז תפעול בשדה התעופה החדש באיסטנבול. כך אמר לינדרט ואן דלפט, סמנכ״ל מכירות גלובליות ב-DHL Express במסגרת כנס של חברת DHL שהתקיים באיסטנבול בשבוע שעבר. לדבריו, טורקיה נמצאת בנקודת המפגש של אירופה, אפריקה ואסיה וטען כי כי DHL יכולה לעבור לנקודות רבות במזרח התיכון ובאפריקה במהירות רבה יותר באמצעות טורקיה.

 

״זה הופך את טורקיה למדינה חשובה מאוד עבורנו, ואנחנו פועלים להפוך אותה למרכז  אזורי״, אמר. מרכז התפעול שיוקם בשדה התעופה באיסטנבול יהיה הצעד הראשון בכיוון זה הכריז סגן הנשיא. ״היום, כשאתה מסתכל על העולם, כולם מדברים על ארה״ב וסין כעל שווקי אי-קומרס. אבל במקרה של טורקיה, אנחנו לא בשלב הראשוני של המסע הזה, אלא עברנו משלב הינקות להליכה. הגיע הזמן שטורקיה תרוץ עכשיו״.

 

במהלך האירוע, אמר סמנכ״ל המכירות של DHL Express בטורקיה כי ״חלקה של DHL במשלוחי האי-קומרס העולמי הוא כ-29%, אך צפוי להגיע ל-40 עד 50% עד 2020. הנתח שלנו, שעמד על 5% בשנת 2016 עלה ל-10% בינואר השנה ול-15% בנובמבר האחרון. הציפייה שלנו היא שמשנת 2020 היה לנו נתח של 25-30 אחוז במשלוחי האי-קומרס הגלובליים״.