אלביט תספק שירותי תפעול ותחזוקה עבור מטוס האימון החדש של חיל האוויר

החברה זכתה במכרז של משרד הביטחון לתפעול "העפרוני", אשר מחליף את מטוס הצוקית הסילוני ששימש את בית הספר לטיסה של חיל האוויר


00:00 ,07.07.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

החברה זכתה במכרז של משרד הביטחון לתפעול "העפרוני", אשר מחליף את מטוס הצוקית הסילוני ששימש את בית הספר לטיסה של חיל האוויר
 
אלביט מערכות הודיעה כי זכתה במכרז של משרד הביטחון לתפעול ולתחזוקת מטוס האימון החדש של חיל האוויר הישראלי, ה"עפרוני" (T-6של Beechcraft). היקף הפרויקט אינו מהותי עבור אלביט מערכות, והוא יתפרש על פני 5 שנים עם אופציה להארכת החוזה לחמש שנים נוספות.
 
מטוס העפרוני, מחליף את מטוס הצוקית הסילוני ששימש את בית הספר לטיסה של חיל האוויר במשך עשרות שנים. רכישת המטוס החדש הינה חלק ממגמה של חילות אוויר מובילים בעולם לאמן טייסים חדשים במטוסים בעלי מנוע טורבו-מדחף, הנחשבים בטוחים יותר למטרות אימון וחסכוניים בהפעלה לעומת מטוסי סילון.
 
יורם שמואלי, מנכ"ל משותף בחטיבת כלי טייס באלביט מערכות אמר: "אנו גאים מאד בזכייה זו, המהווה חוליה נוספת במסגרת הפרויקטים שאנו מנהלים עבור חיל האוויר ואשר זוכים בקביעות לדירוג גבוה במבחני האיכות והביצועים שעורך החיל. אנו עדים למגמה עולמית הולכת וגדלה של אזרוח פעילויות הפעלה ותחזוקה ומקווים כי הנסיון והמוניטין שרכשנו בפרויקטים מסוג זה עבור חיל האוויר ישפרו את סיכויינו לזכות בפרויקטים דומים בעולם".
 
אלביט מערכות מספקת לחיל האוויר הישראלי שירותי תחזוקה למטוסי ומסוקי בית הספר לטיסה מאז שנת 2002.