אליעזר שקדי נכנס לתפקיד מנכ"ל אל על

אלוף במיל' שקדי שימש בתפקידו האחרון כמפקד חיל האוויר. בצה"ל. שקדי באיגרת לעובדים: אנו עומדים בפתחם של עשור חדש ואתגרים חדשים. מחליף את חיים רומנו שכיהן בתפקיד בחמש השנים האחרונות


00:00 ,03.01.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

אלוף במיל' שקדי שימש בתפקידו האחרון כמפקד חיל האוויר. בצה"ל. שקדי באיגרת לעובדים: אנו עומדים בפתחם של עשור חדש ואתגרים חדשים. מחליף את חיים רומנו שכיהן בתפקיד בחמש השנים האחרונות
 
אלוף במיל' אליעזר שקדי נכנס היום לתפקידו כמנכ"ל אל על. שקדי, אשר נבחר לתפקיד בחודש אוקטובר 2009, מחליף בתפקיד את חיים רומנו אשר ביקש לסיים את תפקידו לאחר חמש שנים. נזכיר כי שקדי שימש בתפקידו האחרון כמפקד חיל האוויר בצה"ל.
 
באיגרת ששלח היום שקדי לעובדי החברה ציין מנכ"ל אל על הנכנס כי "אני גאה להיכנס היום לתפקיד מנכ"ל אל על. מבחינתי, זה אתגר גדול והמשך לעשייה בת עשרות שנים בתפקידים ממלכתיים בשירות הציבור, הפעם בהובלת חברת התעופה הלאומית - חברה בעלת משמעות עמוקה למדינת ישראל ולעם היהודי". שקדי כותב לעובדי החברה כי "אנו עומדים היום בפתחם של עשור חדש ואתגרים חדשים. רוח חדשה נושבת מכל כיוון. יחד נתמודד עם כל אתגר ובכוחות משותפים נביא למפנה ונמריא אל על".
 
שקדי מציין באיגרת לעובדים כי "המצב הכלכלי בכלל, וענף התעופה בפרט, טרם התייצבו והשפעות המשבר הכלכלי העולמי עדיין ניכרות. זאת לצד תחרות מחריפה, רגולציה הדוקה ודרישות ביטחון מחמירות".
 
שקדי מציין עוד כי "אל על אינה חברה ממשלתית, אבל היא תמיד תהיה חברה לאומית, בעלת זיקה אמיתית וייחודית למדינת ישראל ולעם היהודי" ומבקש להודות לחיים רומנו, מנכ"ל אל על הפורש, על הובלת החברה בחמש השנים האחרונות.
 
אלוף (במיל') אליעזר שקדי הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני בניהול מערכות מבית הספר ללימודי מוסמכים של הצי במונטריי, קליפורניה.
 
נזכיר כי חברת אל על רשמה רווח של 12.3 מיליון דולר ברבעון השלישי של השנה, וזאת בהשוואה לרווח נקי של 31 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בנוסף דיווחה החברה כי הכנסותיה מפעילות המטען קטנו לעומת הרבעון המקביל אשתקד, כתוצאה מהשפל העולמי בהובלה אווירית של מטענים שגרם לירידה הן בכמויות המטען המוטס והן במחיר הממוצע לטון מטען. החברה מדווחת כי ההכנסות ממגזר פעילות זה היוו כ-2.4% מכלל הכנסות הקבוצה ברבעון השלישי של 2009.