אל על הטיסה ג'ירף לספארי בר"ג

העברת הג'ירף הצעיר בן השנה וחצי, המתנשא לגובה של כ-3 מ' התבצעה על ידי מטוס מטען 747-200 של אל-על והיא חייבה את אל על להיערך בצורה מיוחדת ומוקפדת ביותר


00:00 ,05.10.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

העברת הג'ירף הצעיר בן השנה וחצי, המתנשא לגובה של כ-3 מ' התבצעה על ידי מטוס מטען 747-200 של אל-על והיא חייבה את אל על להיערך בצורה מיוחדת ומוקפדת ביותר
 
לפנות בוקר השולם מבצע לוגיסטי ייחודי שבמסגרתו הטיסה חברת אל על ג'ירף צעיר מרוטרדם והוא הועבר ליעדו הסופי בספארי בר"ג.
 
העברת הג'ירף הצעיר בן השנה וחצי, המתנשא לגובה של כ-3 מ' התבצעה על ידי מטוס מטען 747-200 של אל-על והיא חייבה את אל על להיערך בצורה מיוחדת ומוקפדת ביותר ולצורך כך נבנה עבור הג'ירף ארגז מיוחד.
 
הטסתו של הג'רף לישראל הינו תולדה של חודשים ארוכים במהלכם חיפשו באתרי ספארי בעולם זכר מתאים שיוכל להשתלב כחלק מקבוצת הג'ירפים המרושתים. החיפושים התמקדו בכמה גני חיות המחזיקים ג'ירפים מתת מין זה כשהחשיבות היתה למצוא זכר מתאים מבחינה גנטית ומספיק צעיר ונמוך בכדי שניתן יהיה להכניסו למטוס ולהטיסו ארצה.
 
לאחר חיפושים רבים התברר כי ברוטרדם ישנו זכר כזה - ווטרינר הספארי טס לראותו מקרוב וחזר ארצה עם מסקנות חותכות כי מדובר בג'ירף שמתאים באופן וודאי לתת המין של הג'ירפים החיים בספארי.
 
במסגרת שיתוף הפעולה הבינלאומי של הספארי עם ארגוני גני החיות האירופאי והבינלאומי הוחלט להביא למקום זכר צעיר בכדי לחדש את המאגר הגנטי בתוך הקבוצה הנוכחית.
 
הספארי בר"ג לוקח חלק נכבד בכל נושא שימור חיות הבר ובתוכם גם הג'ירפים מתת המין המרושת.
 
הבוקר, עם הגעתו של הזכר החדש לספארי, הוכנס הג'ירף "דובל'ה" בן ה-13, שחי כיום עם הנקבות, לתוך ארגז גדול המחובר לעגלה ויועבר לשטח האפריקני הפתוח, שם יחבור דובל'ה לשני הג'ירפים מתת המין האנגולי "שלי" ו"רמבו".
 
התצוגה בשטח האפריקני הפתוח הינה תצוגה ענקית שתציג שני תתי מין של ג'ירפים ובעתיד יוצגו בה ג'ירפים מתתי מין נוספים.
 
כיום קיימים באפריקה תשעה תתי מין של ג'ירפים ורובם נמצאים בסכנת הכחדה. בחברת אל על רואים חשיבות ראשונה במעלה בהבאתו של הגי'רף הצעיר לישראל למען ריבוי תת מין זה הנמצא בסכנת הכחדה.