אל על הטיסה שני גורי טיגריס מגן החיות במוסקבה לגן החיות בחיפה

את הטיסה בילו הטיגריסים הצעירים, כל אחד במשקל כ-70 ק"ג, במתקן מיוחד שהותקן עבורם בבטן המטוס והם לוו על ידי שני אנשי צוות של גן החיות בחיפה


00:00 ,26.04.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

את הטיסה בילו הטיגריסים הצעירים, כל אחד במשקל כ-70 ק"ג, במתקן מיוחד שהותקן עבורם בבטן המטוס והם לוו על ידי שני אנשי צוות של גן החיות בחיפה
 
נוסעי טיסת אל על  LY 612 אשר הגיעה ממוסקבה לישראל ב-13 באפריל לא שיערו שלטיסה לנתב"ג הצטרפו שני נוסעים שבילו את הטיסה בבטן מטוס הבואינג 767.
 
מחברת אל על נמסר כי לפני כחצי שנה קיבלה החברה פנייה להטסת שני גורי טיגריס לבן נדיר מגן החיות במוסקבה, המיועדים להגיע לגן החיות בחיפה. במהלך החודשים שעברו מאז הפנייה הראשונית היתה חברת אל על בקשר שוטף עם הנהלת גן החיות בחיפה אשר חיכתה ליום המיועד בו ינחתו הטיגריסים בארץ.
 
צמד גורי הטיגרסים הלבנים, בני שנה, הראשונים מסוגם שהגיעו לישראל ניתנו במתנה לגן החיות הלימודי בחיפה בזכות הבטחה שניתנה לד"ר אתי אררט, מנהלת גן החיות, במהלך כנס WAZAפורום ארגון גני החיות העולמי.
 
בכנס הנ"ל סיפרה ד"ר אררט כי הטיפול המסור של עובדי גן החיות במהלך מלחמת לבנון השנייה שמר על חייהם של בעלי החיים בגן. ולדימיר ספצ'ין, מנהל גן החיות הגדול במוסקבה, החליט להעניק לגן החיות החיפאי מתנה והציע לד"ר אררט לבחור בבעל חיים. ד"ר אררט לא היססה ובחרה בטיגריס הלבן, שיהיה הראשון בישראל. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, החליט להכפיל את המתנה, ולצרף גור טיגריס לבן נוסף.
 
אל על קרגו, שנרתמה גם בעבר להטסות מורכבות כמו הטסת הג'ירף הצעיר מרוטרדם לפני מספר שבועות לספארי ברמת גן, לקחה על עצמה את הטסת גורי הטיגריס הנדירים, אשר לוו על ידי שני אנשי צוות של גן החיות בחיפה החל מבדיקתם וקבלתם בגן החיות במוסקבה ועד לנחיתתם בת"א. הטיגריסים הועברו ממטוס אל על בהסעה מיוחדת מנתב"ג לגן החיות הלימודי בחיפה,
 
את הטיסה בילו הטיגריסים, אשר כל אחד מהם שוקל בממוצע כ-70 ק"ג, בבטן המטוס במתקן מיוחד שהותקן עבורם.
 
גורי הטיגריס הצעירים יהיו בחזקת "סלבס" שכן הם זוכים למעקב מצלמות אחרי פעילותם בתא במשך 24 שעות ביממה, וניתן יהיה לצפות בהם באתר האינטרנט "מאקו".