אל על ו- 012 קווי זהב יפעילו שירות חדשני של אינטרנט אלחוטי בטרקלין המלך דוד בנתב"ג

בימים אלה, חתמה חברת אל על על הסכם לשיתוף פעולה עם 012 לעסקים, מבית 012 קווי זהב וחברת אלווריון להקמת Hotspot המאפשר להעניק שירות חדשני של אינטרנט אלחוטי רחב פס בטרקלין המלך דוד של חברת אל על בנתב"ג


00:00 ,18.09.2003 מאת: מערכת פורט2פורט
בימים אלה, חתמה חברת אל על על הסכם לשיתוף פעולה עם 012 לעסקים, מבית 012 קווי זהב וחברת אלווריון המפתחת מערכת המספקת פתרון מלא לתחום שירות לרשתות אלחוטיות ציבוריות בפס רחב (עבור בתי קפה, מסעדות, בתי מלון, נמלי תעופה,אולמות כנסים וכו,) להקמת Hotspot (נקודה חמה), המאפשר להעניק שירות חדשני של אינטרנט אלחוטי רחב פס בטרקלין המלך דוד של חברת אל על בנתב"ג.

טרקלין המלך דוד בשדה התעופה בן גוריון נחשב כסלון האירוח מספר אחת במדינת ישראל למתן שירותי אינטרנט אלחוטי ציבורי רחב פס (Hotspot), בשל העובדה שאת המקום פוקדים מאות אנשי עסקים מדי יום המבקשים לנצל כל שעה לשעת עבודה. לאחר תהליך בחינה של הפתרונות המוצעים ע"י ספקיות האינטרנט והציוד בישראל, בחרה אל-על ב- 012 קווי זהב וטכנולוגית אלווריון הודות לפתרון שהציגו הכולל יכולות מתקדמות וניסיון רב בתחום.

יואב לוי סמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים של חברת אל על , מסר היום כי עם חתימת ההסכם להקמת Wireless Broadband Internet Access בסלון האירוח של מדינת ישראל - טרקלין אל על - מצטרפת ישראל למדינות רבות בעולם המפעילות את השירות, המאפשר לאנשים הנמצאים במקום ציבורי, דוגמת שדה התעופה, ליהנות מגישה אלחוטית לאינטרנט מהיר: "כל אורחי הטרקלין יוכלו להתחבר מכל מקום בטרקלין לאינטרנט המהיר, באמצעות המחשב הנייד האישי שלהם או מחשב כף היד המצוידים בכרטיס רשת אלחוטי".

נועם יעקובי, סמנכ"ל השיווק של 012 קווי זהב אומר כי: "שירות מהפכני זה עומד בקדמת טכנולוגיית האינטרנט רחבת הפס ותופס תאוצה בכל העולם. 012 קווי זהב, שהשיקה בארץ ראשונה את שירות האינטרנט האלחוטי לבית ולעסק, שמחה להיות הראשונה לספק אינטרנט אלחוטי ציבורי רחב פס בנקודה האסטרטגית ביותר במדינת ישראל - טרקלין המלך דוד, בנתב"ג. איש עסקים, הממתין לעלייתו למטוס, מעוניין לנצל בצורה אופטימאלית את זמנו לצורכי עבודה. באמצעות שירות האינטרנט האלחוטי המהיר, הוא יוכל לבצע כל פעולה שיחפוץ: לבדוק את תיבת הדואר שלו, להתכונן לפגישות המצפות לו, לגלוש באינטרנט רחב פס ועוד".

רודי לסר, סמנכ"ל השיווק של אלווריון אומר כי שיתוף הפעולה עם אל על ו- 012 קווי זהב הם המשך המגמה של התקנת טכנולוגיות לרשתות אלחוטיות ציבוריות בפס רחב של אלווריון בשדות תעופה ובמקומות ציבוריים רבים בעולם: "בנוסף לאספקת הטכנולוגיה לפרויקט הנוכחי אנו שמחים לשיתוף פעולה ראשוני מסוגו עם אל על ועם 012 קווי זהב המובילים את תחום האינטרנט האלחוטי רחב הפס בארץ".

השירות החדשני יינתן ללא תשלום לאורחי הטרקלין של אל על: חברי מועדוני הזהב והפלטינום של אל על ולנוסעים למטרות עסקים. נציגי שירות של 012 לעסקים יהיו נוכחים בשעות הלחץ בטרקלין ויספקו תמיכה, הסבר וכרטיסי רשת אלחוטיים בהשאלה לאורחי הטרקלין.


נתוני שוק עולמיים:

- 93% מסה"כ מהמחשבים הניידים בעולם יהיו משולבי כרטיסי אלחוט עד שנת 2008

- סה"כ אתרים ציבורים מרושתי אינטרנט אלחוטי בעולם עד שנת 2005: 200,000

- סה"כ שדות תעופה מרושתי אינטרנט אלחוטי עד שנת 2005: 423


מקור: IDC the WLAN opportunity, March 2003