אל על: מטוס ג'מבו הצטרף היום למצבת החברה

המטוס, אשר ייקרא בשם "ראשון לציון" ישולב בקווים ארוכי טווח לצפון אמריקה והמזרח הרחוק וכן בקווים ללונדון ולפריז. עלות רכישת המטוס והתאמתו עומדת על כ-50 מיליון דולר


00:00 ,28.10.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

המטוס, אשר ייקרא בשם "ראשון לציון" ישולב בקווים ארוכי טווח לצפון אמריקה והמזרח הרחוק וכן בקווים ללונדון ולפריז. עלות רכישת המטוס והתאמתו עומדת על כ-50 מיליון דולר
 
מחברת אל על נמסר כי מטוס ג'מבו מדגם בואינג 747-400, אשר שימש את חברת סינגפור איירליינס, נחת הלילה בישראל לאחר טיסת הבכורה מבנגקוק. המטוס, שייקרא בשם "ראשון לציון", ישולב בקווים ארוכי הטווח של אל על לצפון אמריקה והמזרח הרחוק וכן בקווים ללונדון ופריז.
 
חיים רומנו, מנכ"ל אל על אמר היום כי החברה ממשיכה בתנופת ההצטיידות הכוללת את חידוש ושדרוג מטוסי החברה, בהתאם לתוכנית האסטרטגית "אל על 2010". רומנו ציין כי תוספת מטוס הג'מבו החמישי לצי המטוסים ארוכי הטווח, הכולל גם שישה מטוסים מדגם בואינג 777-200, תאפשר לחברה להגדיל את היצע המושבים בטיסות ליעדים ארוכי הטווח. רומנו הדגיש כי פנים המטוס ותצורתו מותאמים לסטנדרט המשודרג והחדשני שחברת אל על הציבה למטוסיה ארוכי הטווח, בהתבסס על תצורת מטוסי ה-777 החדשים.
 
מטוס הג'מבו החמישי של אל על, הכולל 387 מושבים, שימש עד לאחרונה את חברת סינגפור איירליינס, הנחשבת לאחת מחברות התעופה האיכותיות בעולם. מחברת אל על נמסר כי עלות רכישת המטוס וציודו בהתאמה לרמות השירות הגבוהות הנהוגות באל על, עומדת על כ-50 מיליון דולר. המטוס יצויד בחודש הבא במערכת בידור VOD מתקדמת במחלקות היוקרה. במהלך 2009 תשודרג גם מערכת הבידור במחלקת התיירים ותכלול בין השאר גם מגוון משחקים ופעילויות אינטראקטיביות בשיטת On Demand.
 
מחברת אל על נמסר כי בשבוע הבא יתחיל פרויקט שדרוג זהה גם בארבעת מטוסי הג'מבו של אל על מדגם 747-400 – "ירושלים", "תל אביב", "חיפה" ו"באר שבע". הפרויקט יסתיים במרץ 2009.