אל על תייקר היטלי הדלק

החברה מעדכנת את תוספת הדלק בשיעורים של 5 דולר עד 25 דולר לכל כיוון בעקבות המשך העלייה במחיר נפט גולמי. העדכון יחול על כרטיסים שיירכשו החל מה-21 במאי


00:00 ,14.05.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

החברה מעדכנת את תוספת הדלק בשיעורים של 5 דולר עד 25 דולר לכל כיוון בעקבות המשך העלייה במחיר נפט גולמי. העדכון יחול על כרטיסים שיירכשו החל מה-21 במאי
 
חברת אל על מודיעה היום כי בעקבות המשך העלייה הרציפה של מחיר נפט הגולמי, אשר גבוה כעת בכ-80% מהרמה אשר רשם במהלך ינואר השנה, נאלצת החברה החל מה-21 למאי להעלות את תוספת הדלק המהווה מרכיב בכרטיס הטיסה בשיעורים של 5 דולר עד 25 דולר לכיוון.
 
העדכון יחול אמנם על כלל סוגי הכרטיסים הנמכרים לטיסות מישראל אולם במקביל תפחית אל על את מחירי כרטיסי הטיסה הבסיסיים הנצרכים בדרך כלל על ידי קהל הנופשים, במספר יעדים בהם לונדון, פריז ואמסטרדם תוך שמירה על רמתם הנוכחית גם לאחר עדכון תוספת הדלק.
 
מהחברה נמסר כי תוספת הדלק המשולמת בעת מימוש כרטיסי בונוס לא תשתנה ותמשיך לעמוד על רמתה הנוכחית, על מנת להיטיב עם חברי מועדון הנוסע המתמיד. כמו כן תישאר תוספת הדלק על רמתה הנוכחית גם בטיסה החדשה של אל על לדרום אמריקה.
 
שיעורי עדכון תוספת הדלק הם כדלהלן:
 
יעדים קצרים – 5 דולר לכיוון
יעדים בינוניים – 10 דולר לכיוון
יעדים ארוכים (פרט לברזיל שיישאר ללא שינוי) – 25 דולר לכיוון
 
עדכון תוספת הדלק יחול על כרטיסים אשר יירכשו החל מיום ה', ה-21 למאי.
 
עמית לבני, ראש אגף השיווק של אל על, אמר כי "אנו עדים לעלייה רציפה של מחיר הנפט הגולמי מתחילת השנה. השבוע חצה מחיר הנפט את רמת 60 דולר לחבית, וגבוה כעת בכ-80% מהרמה של כ-33 דולר שרשם בינואר, עת הפחתנו את תוספת הדלק לרמות אשר קדמו לעדכון הנוכחי. שיעור העדכון כעת הוא מינימלי ומתחייב מהתייקרות מחיר הדלק שמהווה את מרכיב ההוצאה המרכזי של חברות התעופה".