הגנה עצמית לעובדי TNT אקספרס

בעקבות המצב הביטחוני נענתה הנהלת החברה לבקשת העובדים: כ-50 מהם השתתפו בקורס להגנה עצמית שהועבר על ידי מאמן מוסמך באומניות הלחימה


11:11 ,15.10.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות המצב הביטחוני החליטה הנהלת TNT אקספרס ישראל, בעקבות יוזמה שהועלתה על ידי העובדים, לקיים סדנא להגנה עצמית עבור העובדים, מתוך מטרה להחזיר את תחושת הביטחון.

 

ביום שלישי השבוע נערכו שני סבבי קורסי הגנה עצמית, בהם לקחו חלק כ-50 מנהלי ועובדי החברה. הקורסים הועברו על ידי אבי בוהדנה, מאמן מוסמך בינלאומי באומנויות לחימה.

 

בוהדנה, בעל חגורה שחורה דאן 5, הינו מאמן בכיר בלחימה משולבת, קרב מגע וקראטה. הוא הדגיש בהדרכתו את החשיבות לכך שבמצב של תקיפה, על הנתקף לעשות ככל שביכולתו להימנע מפגיעה, בין השאר, על ידי שלושה צעדים עיקריים – הגנה, תקיפה ומהירות, כשהשניים האחרונים קשורים זה בזה. בין ההסברים הדגים בוהדנה תרגילי לחימה שונים לעובדים המשולהבים.

 

העובדים, מלאי התרגשות, התאמנו זה עם זה על התרגילים השונים, מנסים להבין את הטכניקות השונות ולדמות מצבי פגיעה אמיתיים, תוך שימוש באביזרים שונים שהובאו להדרכה על ידי המאמן. ההדרכה הסתיימה בהצלחה והעובדים יצאו מרוצים ומחוזקים.

 

מנכ"ל TNT  אקספרס אודי כספי: "במצב הביטחוני הנוכחי חשוב כי נעזור לחזק את תחושת הביטחון האזרחית בקרב העובדים. למידת הטכניקות של הגנה עצמית היא בדיוק הדרך לעשות כן".