טי-רקס בדרכים

TNT שינעה במהלך משולב אווירי-יבשתי גולגולת במשקל 690 ק"ג של נקבת טירנוזאורוס רקס מדרום דקוטה לגרמניה


11:01 ,03.06.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת בלדרות האקספרס TNT  העבירה גולגולת של טירנוזאורוס רקס מדרום דקוטה למכון מחקר בעיר פורת' בגרמניה.

 

הגולגולת נמצאה במצב שימור טוב. היא שייכת לנקבת טי-רקס בת 66 מיליון שנה, אשר נחפרה ונמצאה במונטנה בשנת 2013 ונרכשה על ידי מרכז נטורליס ב 2014. השלד המקורי יוצג במרכז "נטורליס" בעיר ההולנדית ליידן במהלך ספטמבר 2016.

 

לאחר ההגעה למכון Fraunhofer EZRT בפורת', המאובן עבר בדיקת CT ברזולוציה גבוהה,  אשר נועדה לספק תמונות X-ray  תלת-מימדיות מפורטות של המבנה שלה.

 

הגולגולת, ששוקלת 690 ק"ג, עשתה את המסע של 7,800 ק"מ מארצות הברית בארגז עץ באורך 1.90 מטר, שנאטם והוכן בקפידה. TNT שינעה את הגולגולת על פני מרחק של 2,785 ק"מ, מדרום דקוטה לנמל התעופה JFK בניו יורק, והטיסה אותו לרכזת ההפצה האווירית שלה בליאז' באמצעות מטוס בואינג 747. משם שונעה  הגולגולת במשאית ישירות לעיר פורת'. עדכוני סטטוס בזמן אמת סופקו לאורך כל המסע.

 

בדרכה חזרה לארצות הברית הגולגולת תעשה חניית ביניים באמסטרדם לשם הופעה בתוכנית טלוויזיה לאומית מקומית.

 

משאית TNT אשר שימשה להובלת הגולגולת מותגה במיוחד לאירוע. המשאית צוידה בטכנולוגיית מעקב חדשנית והיא היתה נהוגה בידי בלדרי שירות ה"שילוח המיוחד" של החברה.

 

"אנו גאים לסייע למרכז נטורליס בהבאת שלד הטי-רקס הנדיר  לאירופה", ציין גרנט קוקראן, מנהל כללי של פעילות  השילוח המיוחד בTNT, "יש לנו את המומחיות הנדרשת והנסיון הנרחב של שינוע מטענים מיוחדים מאוד, אך זוהי לנו ההזדמנות הראשונה להתנסות בשילוח פריט פרה-היסטורי עם ערך מחקרי שכזה".