שינוע סולארי

TNT אקספרס שינעה רכב ניסיוני סולארי מהולנד לאוסטרליה. טעינה מלאה של הסוללה מסוגלת להספיק לנסיעה של 1,000 ק"מ במהירות של 77 קמ"ש


11:55 ,14.10.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

TNT אקספרס שינעה לאחרונה רכב סולארי הנקרא מהולנד לאוסטרליה.

 

הרכב, שנקרא "סטלה לוקס", הינו ניסיוני וישתתף בתחרות ה-""World Solar Challenge, מירוץ בן 3,000 ק"מ בין הערים דרווין ואדליין בדרום אוסטרליה.

 

TNT שינעה את הרכב יבשתית מאיינדהובן לליאז', בלגיה, ממנה אווירית לסינגפור ומשם למלבורן, כשהסוללה של הרכב שונעה באוניית משא.

 

היות ומדובר ברכב ניסיוני ללא רישיונות מוסדרים, TNT וידאה כי הרשויות השונות יאשרו שחרור מהיר במכס.

 

ה"סטלה לוקס" נבנתה על ידי צוות של סטודנטים מאוניברסיטת הטכנולוגיה של איינדהובן. למכונית יכולה הטענה סולארית, המתבצעת תוך שימוש בפנאלים המותקנים על גגה. טעינה אחת של הסוללה מספיקה לנסיעה של 1,000 ק"מ במהירות מקסימלית של עד 77 קמ"ש. כמו כן, למכונית מערכת ניווט מתקדמת, המתבססת על קריאה של תחזיות מזג האוויר.

 

סמנכ"ל התפעול של TNT בנלוקס אריק אולג'יי: "אנו מרוצים לתמוך בצוות הסולארי של איינדהובן, צוות נהדר המורכב ממהנדסים סטודנטים שזכו זאת הפעם השנייה בתחרות העולמית. תעשיית הרכב נמצאת בעדיפות עליונה עבור TNT ואנחנו שמחים לתמוך בכל המחקרים והיוזמות שיהפכו את הדרכים שלנו לבטוחות יותר ואת הרכבים שלנו לידידותיים לסביבה". 

 

מנכ"ל TNT ישראל אודי כספי: "שילוח המכונית, שבוצע על פני יותר משתי יבשות במהירות וביעילות מקסימלית, מפגין היטב את יכולות השינוע המצוינות של TNT במשלוחים מיוחדים ביבשה ובאוויר. דוגמה נוספת ליכולת של TNT   בשילוח מטענים מיוחדים ניתן היה לראות בקיץ האחרון, בה שילחה TNT מכונית מירוץ ניסיונית R1 מפרנקפורט למיאמי עבור מרוץ המכוניות גריפון".