דייל אל על נתפס שבכליו 2 גורי כלבים מוברחים מתאילנד

הכלבים הגיעו ללא רשיונות ועם תעודות בריאות מפוברקות. הדייל נתפס על ידי פקחי השירותים הווטרינריים גם לפני כחודש שבאמתחתו ארבעה גורי כלבים ללא תעודות ורשיונות


00:00 ,03.11.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

הכלבים הגיעו ללא רשיונות ועם תעודות בריאות מפוברקות. הדייל נתפס על ידי פקחי השירותים הווטרינריים גם לפני כחודש שבאמתחתו ארבעה גורי כלבים ללא תעודות ורשיונות
 
מדוברות משרד החקלאות נמסר כי דייל חברת אל על שהגיע בשבוע שעבר בטיסה מתאילנד נתפס על ידי פקחי השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות בנמל התעופה בן גוריון שבכליו שני גורי כלבים כבני עשרה חודשים. שני הגורים, האחד מגזע יורקשייר טרייר והשני מגזע פומרניין (הידוע בכינוי שפיץ), הגיעו ללא רשיונות ועם תעודות בריאות, ככל הנראה מפוברקות.
 
מדוברות משרד החקלאות נמסר כי שני הכלבים הועברו לטיפול השירותים הווטרינריים ובזמן הקרוב יוחזרו לבית הגידול בתאילנד ממנו הגיעו. פקחי יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) של משרד החקלאות עיכבו את הדייל לחקירה בנמל התעופה.
 
הדייל, בשנות ה-30 לחייו, נתפס על ידי פקחי השירותים הווטרינריים של משרד החקלאות גם לפני כחודש שבאמתחתו ארבעה גורי כלבים כבני שמונה שבועות ללא תעודות בריאות וללא רשיונות.
 
ד"ר צביקה אבני, רופא וטרינר אחראי של השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות בנתב"ג, ציין כי "בתעודות הבריאות שהביא עמו הדייל היתה מדבקה סרוקה ולא מקורית של בקבוק החיסון, דבר שעורר את חשדנו כי מדובר בתעודות שעשויות להיות לא אותנטיות ובכלבים שככל הנראה לא חוסנו כחוק. בעלי חיים בכלל וכלבים בפרט, המגיעים מחו"ל ללא תעודות בריאות וללא בית גידול מוכר ובטוח עלולים להביא עימם מחלות המסכנות את בריאות הציבור ובעלי החיים ועשויות אף לגרום למוות. אחת הדוגמאות המוכרות ביותר היא מחלת הכלבת, הפוגעת גם בבני אדם והנה חשוכת מרפא".