האחים בורוביץ מתעכבים במימוש השליטה באל על

האחים ישראל ודדי בורוביץ, בעלי קבוצת כנפיים, לא מימשו אתמול את האופציות שבידיהם ל-30% ממניות אל על. אתמול יכלו השניים לראשונה להגיע לאחזקה ב-52.8% ממניות החברה, וכך להפוך לבעלי השליטה באל על. "העניין ייקח עוד כמה ימים. צריך עוד סידורים", אמר אתמול בכיר בק


00:00 ,20.12.2004 מאת: מערכת פורט2פורט
האחים ישראל ודדי בורוביץ, בעלי קבוצת כנפיים, לא מימשו אתמול את האופציות שבידיהם ל-30% ממניות אל על. אתמול יכלו השניים לראשונה להגיע לאחזקה ב-52.8% ממניות החברה, וכך להפוך לבעלי השליטה באל על. "העניין ייקח עוד כמה ימים. צריך עוד סידורים", אמר אתמול בכיר בקבוצת כנפיים.

תמורת מימוש האופציות צפויה כנפיים לשלם כ-60 מיליון שקל. סכום זה מצטרף ל-44 מיליון דולר שהשקיעה הקבוצה ברכישת המניות והאופציות של אל על.

ובינתיים, הקמת התאגיד החדש של עובדי אל על לרכישת מניות במחיר מוזל נתקלת בקשיים. עם הנפקת אל על הוקצו לעובדים 10% ממניותיה. כ-2% מהן נרכשו על ידי העובדים בהנחה של 30%, ולפי ההסכם שבין נציגות העובדים לרשות החברות הממשלתיות, העובדים רשאים לרכוש מניות נוספות (מתוך ה-10% שהוקצו להם) בהנחה של 30% עד סוף 2004. החל ב-2005 יוכלו העובדים לרכוש באמצעות התאגיד שיוקם את יתרת המניות בהנחה של 70%, ומ-2007 יהיה התאגיד רשאי לרכוש עבורם כ-5% נוספים בהנחה של 40%.

נציגי העובדים ויועצם המשפטי עו"ד דרור חוטר ישי נפגשו באחרונה עם יו"ר רשות החברות הממשלתיות, אייל גבאי. בפגישה הסתבר לנציגי העובדים כי התאגיד יוכל להחזיק במניות העובדים לזמן מוגבל. כמו כן יהיה צורך במינויו של נאמן, במתן ערבויות ובביטוח, תנאים שמשמעותם הוצאה כספית נוספת.

היום תדון נציגות העובדים, בראשותו של המזכ"ל מיכאל כוכבי, בהיערכות מחדש כתוצאה מהחלטת הרשות. על עובדי החברה להשלים את הקמת התאגיד עד סוף החודש.