ההסתדרות מאיימת להכריז סכסוך עבודה בארקיע

זאת בעקבות שורה של הפרות של ההסכמים הקיבוציים מאז נרכשה החברה על ידי משפחת נקש. יו"ר ארגון עובדי התחבורה, אבי אדרי: "ההנהלה מעוניינת אך ורק בפגיעה בעובדים"


00:00 ,09.08.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

זאת בעקבות שורה של הפרות של ההסכמים הקיבוציים מאז נרכשה החברה על ידי משפחת נקש. יו"ר ארגון עובדי התחבורה, אבי אדרי: "ההנהלה מעוניינת אך ורק בפגיעה בעובדים"
 
ההסתדרות הודיעה על כוונתה להכריז סכסוך עבודה בחברת התעופה ארקיע. יו"ר ארגון עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, הגיש אתמול בקשה לוועדה לתיאום וביצוע של האגף לאיגוד מקצועי לאשר את סכסוך העבודה. אדרי כותב בבקשה כי "מזה תקופה ארוכה מתקיימת סחבת מכוונת מצד הנהלת החברה בכל הקשור לקיום הסכמים מול עובדי ארקיע, לרבות ביטול חד-צדדי של נוהגים ומנהגים ששימורם עוגן בהסכמים".
 
אדרי אומר כי מאז העברת הבעלות בחברה למשפחת נקש הידרדרו יחסי העבודה וההנהלה עושה כל שביכולתה כדי לפגוע בעובדים. אדרי ציין כי ההסתדרות מנהלת מו"מ עם ההנהלה מזה זמן רב, אולם המו"מ הגיע למבוי סתום. אמש קיימו אדרי ונציגות העובדים פגישה נוספת עם נציגי ההנהלה, אולם גם הפגישה הזאת הסתיימה ללא תוצאות.
 
יש לציין כי בהסכם העברת הבעלות בין בורוביץ לנקש  נקבע כי כל ההסכמים והנוהגים שהיו בחברה יישמרו. יתרה מזאת, ההסכם קובע כי החברה תאפשר לעובדים המועסקים בחוזה אישי לעבור להסכם קיבוצי אם יחפצו בכך.  אדרי אומר כי ועדי העובדים ביקשו לעבור להסכמים קיבוציים וההנהלה היתה אמורה לבצע את ההעברה כבר בחודש אפריל השנה, אולם טרם מימשה את התחייבותה. כמו כן, ההסכמים מחייבים תוספות שכר של 4% בכל שנה לעובדי הקרקע, המשתכרים שכר נמוך, אולם ההנהלה לא משלמת את התוספות ואף חייבת לעובדים תוספות עבור חודשים קודמים. כמו כן לא מקיימת ההנהלה את חלקה בהסכם בכל הקשור לנושאי רווחת העובדים, ואף מקצצת את סכומי ההוצאות הניתנים לעובדים בעת שהייתם בחו"ל.
 
אדרי מציין כי העובדים קיימו את חלקם בהסכם מעל ומעבר. "בהסכם המכירה נקבע, בהסכמת העובדים, כי 13% מהעובדים יפרשו. העובדים מילאו את חלקם והסכימו לפרישה כואבת מעבר למה שסוכם. לעובדים האלה לא מגיע יחס כל כך חד-צדדי ומחפיר מצד ההנהלה", אומר אדרי.
 
בחברת ארקיע מועסקים 615 עובדים, רובם בהסכמים קיבוציים וחלקם בחוזים אישיים.
 
לא ניתן היה להשיג את תגובת חברת ארקיע לדברים..