הושלם המיזוג של סוויס לקבוצת לופטהנזה

לופטהנזה תחזיק במלוא מניותיה של סוויס החל מחודש יולי הקרוב. סוויס תמשיך לפעול ממרכז הפעילות שלה בשוויץ עם הנהלה עצמאית וצי מטוסים משלה


00:00 ,24.06.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

לופטהנזה תחזיק במלוא מניותיה של סוויס החל מחודש יולי הקרוב. סוויס תמשיך לפעול ממרכז הפעילות שלה בשוויץ עם הנהלה עצמאית וצי מטוסים משלה

הושלם תהליך מיזוגה של סוויס לקבוצת לופטהנזה. מתחילת יולי הקרוב הקונצרן יחזיק במלוא מניות סוויס באמצעות חברת אירטראסט.
 
המיזוג בין לופטהנזה ובין סוויס הושלם במהירות וללא קשיים מיוחדים. היתרונות שנוצרו בתהליך הסינרגיה בין החברות תרם כבר ב-2006 לחסכון בעלויות של יותר מ-200 מיליון יורו.
 
לדברי וולפגנג מאיירהובר, מנכ"ל ויו"ר מועצת המנהלים של קבוצת לופטהנזה: "התוצאות מבטאות את הערך המוסף של השותפות והשילוב בין החברות. היא נותנת ביטוי להצלחת האסטרטגיה של פעילות צוות להשגת המטרות והיא נובעת בין השאר מהמחויבות של עובדי סוויס וההישגים המצוינים של הנהלתה".
 
מאיירהובר מדגיש את העובדה "שהמודל העסקי של סוויס מבטא את ההצלחה של ההנהלה והעובדים שלה. החברה מוטת-צמיחה וזוכה להישגים משמעותיים. גם בעתיד סוויס תשמור על המותג שלה ותתמקד ביתרונות הייחודים של החברה בתחומים שונים ובשוק השוויצרי. סוויס תישאר Swissגם לאחר שהיא נרכשה על ידי לופטהנזה".
 
לדברי כריסטוף פראנץ, מנכ"ל סוויס: "במסגרת השותפות בינינו, אנו מתמקדים ביתרונות הנובעים ללקוחות של שתי החברות. בהיותנו חלק מקבוצת לופטהנזה וחברים ב-Star Alliance  סוויס יכולה להציע ללקוחותיה מגוון גדול יותר של טיסות ליותר יעדים עם מגוון רחב יותר של טיסות המשך וקישורים".
 
המודל העסקי מבטיח את היותה של סוויס ישות עצמאית במסגרת האסטרטגיה של קבוצת לופטהנזה. סוויס תמשיך לפעול ממרכז הפעילות שלה בשווייץ עם הנהלה עצמאית וצי מטוסים משלה.

מדיניות לופטהנזה היא להפעיל ולחזק מספר מרכזי תעופה (Hubs) באירופה- פרנקפורט, מינכן. במהלך השנה הקרובה סוויס תקבל 3 מטוסים רחבי גוף מדגם איירבוס A-340-400, שיתווספו ל-5 מטוסים לטיסות ארוכות טווח עליהם היא כבר הודיעה ויחליפו 2 מטוסים קטנים יותר מדגם איירבוס A-330-200. המטוסים החדשים יופעלו בתצורה של 228 מושבים: 8 במחלקה ראשונה, 48 במחלקת עסקים ו-172 מושבים במחלקת תיירות.
 
לדברי מאיירהובר ופראנץ " כל הצדדים ייהנו מפירות המיזוג, בראש ובראשונה הנוסעים שכבר נהנים ממגוון גדל והולך של מוצרים ושירותים, חברות התעופה עצמן, העובדים ובעלי המניות שלנו הנהנים מהיתרונות שנוצרו בעקבות המהלך".
 
בשנה החולפת חברת לופטהנזה הטיסה 53.4 מיליון נוסעים ל-185 יעדים וחברת סוויס הטיסה 10.5 מיליון נוסעים ל-70 יעדים ברחבי העולם.
 
לופטהנזה מפעילה צי של 430 מטוסים ואילו סוויס מפעילה 73 מטוסים. קבוצת לופטהנזה מעסיקה 101,000 עובדים ברחבי העולם.