הטייסים בק.א.ל: נשבות במחאה על הקיצוץ בשכר

הטייסים ומהנדסי הטייס בחברת ק.א.ל - קווי אוויר למטענים מאיימים להשבית את החברה במחאה על החלטת ההנהלה לבצע קיצוץ חד-צדדי בשכרם. מחר אמורים הטייסים ומהנדסי הטייס לקבל את משכורתם


00:00 ,31.01.2005 מאת: מערכת פורט2פורט
הטייסים ומהנדסי הטייס בחברת ק.א.ל - קווי אוויר למטענים מאיימים להשבית את החברה במחאה על החלטת ההנהלה לבצע קיצוץ חד-צדדי בשכרם. מחר אמורים הטייסים ומהנדסי הטייס לקבל את משכורתם.

הנהלת ק.א.ל בראשות היו"ר איתן בן דוד החליטה לקצץ עד 15% משכרם של עובדי החברה, כולל הטייסים ומהנדסי הטייס. ההחלטה על הקיצוץ התקבלה כחלק מתוכנית הבראה, לנוכח מצבה הכלכלי הקשה של החברה.

מנציגות אנשי צוות האוויר של ק.א.ל נמסר אתמול בתגובה: "נתנגד לצעדים חד-צדדיים של קיצוצי שכר שרוצה ההנהלה לנקוט. על ההנהלה להיכנס איתנו מיד למשא ומתן. אנו מודעים למצבה הכלכלי של החברה ומוכנים להשתתף ולתרום את חלקנו בתוכנית ההבראה כמו שאר מגזרי העובדים, אך לא בכפייה, אלא רק בהסכמה הדדית.

"אין מגעים בינינו לבין ההנהלה, בניגוד לפרסומי ההנהלה בכלי התקשורת. גם לא הסכמנו על תרומתנו לתוכנית ההבראה. ההנהלה אף מנסה, כחלק מהקיצוץ בשכר, להכניס שינויים באופן חד-צדדי בהסכם העבודה. אם יקצצו בשכרנו, נראה בכך הפרה של הסכם העבודה ונפעל בהתאם".

בהנהלת ק.א.ל סירבו אתמול להגיב על הדברים.