הסתיימה הקמת מערכות המיחשוב ומערך התקשורת בטרמינל 3

במפגש שנערך עם בכירי החברות המובילות במשק בתחום ה- IT ציין מנכ"ל רש"ת, מר גבי אופיר, כי אגף מידע ומיחשוב ביצע את הפרוייקטים החשובים תוך שיתוף פעולה עם השותפים העסקיים בתחום המידע והמחשוב. עוד הדגיש אופיר כי הפרוייקטים בוצעו תוך שמירה על מערך הבטחת האיכות


00:00 ,14.09.2004 מאת: מערכת פורט2פורט
כ- 60 מיליון$, הושקעו באיכלוס מערכות טכנולוגיות בטרמינל 3 ובקמפוס כולו, בשטח בנוי של מעל 450,000 מ"ר מבחינה תשתיתית הוקמו מערכות בידוק ממוחשבות, מערכת ביומטרית ממוחשבת, מערכת בקרת חנייה, מערכת כרטוס "CUTE", תצוגת לוח טיסות הכולל 250 אמצעי תצוגה משוכללים, 1300 תחנות עבודה לכ- 1100 משתמשים ועוד.

כ- 30 מיליון $ הושקעו בפרוייקט התקשורת של הטרמינל החדש- הכולל הקמת מערך תשתיות כבילה באורך אלפי מאות ק"מ, מערך טלפוניה, מערכת טלוויזיה במעגל סגור המבוססת על רשת תקשורת ATM, מערכת בקרת כניסה - שעון מרכזי וטלוויזיה בכבלים.

במפגש שנערך עם בכירי החברות המובילות במשק בתחום ה- IT ציין מנכ"ל רש"ת, מר גבי אופיר, כי אגף מידע ומיחשוב ביצע את הפרוייקטים החשובים תוך שיתוף פעולה עם השותפים העסקיים בתחום המידע והמחשוב. עוד הדגיש אופיר כי הפרוייקטים בוצעו תוך שמירה על מערך הבטחת האיכות והבקרה ועמידה בתקציב ולוחות הזמנים שנקבעו.

" אתם הייתם החלוץ לפני המחנה בהובלת החלק הטכנולוגי בפרוייקט טרמינל 3"- אמר מנכ"ל רש"ת "שעת האמת עדיין לפנינו, עם פתיחת הטרמינל החדש לפעילות מבצעית ב- 2.11.04".

במפגש השתתפו חברות כגון: IBM, NESS, E.D.S,מטריקס, טלדור, בינת, טסקום, קומסק, פורמולה , HP ועוד. כולם היו שותפים יחד עם אגף מידע ומיחשוב ברשות שדות התעופה במהלך חמש השנים האחרונות, בהקמת והפעלת עשרות מערכות ממוחשבות ומערך תקשורת מהמתקדמים בשדות תעופה בעולם.