הערכה: נוריאל יחכור מטוסי מטען. אל על תפעיל

גורמים בענף מעלים את ההערכה לפיה איש העסקים אבשלום נוריאל צפוי לחכור שני מטוסי מטען. על פי הערכות, מחלקת המטענים של אל על צפוייה להפעיל את המטוסים בכפוף להסכם שייחתם בין הצדדים


00:00 ,17.05.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

גורמים בענף מעלים את ההערכה לפיה איש העסקים אבשלום נוריאל צפוי לחכור שני מטוסי מטען. על פי הערכות, מחלקת המטענים של אל על צפוייה להפעיל את המטוסים בכפוף להסכם שייחתם בין הצדדים.
 
ייתכן וענף התעופה והלוגיסטיקה עומד בפני מהלך עסקי נוסף מצידו של איש העסקים אבשלום נוריאל. למערכת port2port נודע שבימים אלה מתכוון איש העסקים אבשלום נוריאל להשלים מהלך שבמסגרתו הוא יחכור 2 מטוסי מטען ויעמידם לרשות מחלקת המטענים של אל על בכפוף להסכם שייחתם בין הצדדים.
 
יש להדגיש שבמחצית חודש מרץ השנה מכרה קבוצת נוריאל את אחזקותיה בחברת כנפיים (המחזיקה 39.4% ממניות חברת אל על) לחברת "טמרס ישראל" בבעלות איש העסקים פויו זבדלוביץ, בכ- 120 מיליון שקל.
 
קודם לכך, בספטמבר 2006, רכשה חברת א. נוריאל גרופ בע"מ (בבעלות אבשלום נוריאל) את השליטה בחברת פריץ קומפניס ישראל בע"מ (74%) והיא למעשה מחזיקה בבעלות משותפת בחברה, יחד עם חברת הענק UPS(המחזיקה ב- 26% מהחברה).
 
נציגיו של אבשלום נוריאל סירבו לאשר את הידיעה אך מסרו בתגובה: "אין אנו נוהגים לפרסם מהלכים עסקיים בטרם עסקה הושלמה ויצאה לפועל".
 
מחברת אל על נמסר בתגובה כי כחברה ציבורית החברה אינה נוהגת למסור פרטים אודות התקשרויותיה העסקיות, מעבר לדיווחים הנדרשים על פי חוק. "יודגש כי חברת אל על מקפידה לפעול בהתאם להוראות הדין וההחלטות מתקבלות על ידי הגופים המוסמכים בחברה ונובעות משיקולים עסקיים ותפעוליים בלבד".