השר כץ: בקרוב יוחלט על מיקומו של שדה תעופה חלופי לאילת

השר כץ ציין כי אחת החלופות העיקריות הנבחנות כיום במשרד התחבורה היא הקמת שדה תעופה חדש בתמנע שליד אילת. בקרוב תתקבל החלטה גם באשר להקמתם של שדות תעופה נוספים בצפון הארץ


00:00 ,11.11.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

השר כץ ציין כי אחת החלופות העיקריות הנבחנות כיום במשרד התחבורה היא הקמת שדה תעופה חדש בתמנע שליד אילת. בקרוב תתקבל החלטה גם באשר להקמתם של שדות תעופה נוספים בצפון הארץ
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, הודיע היום כי בתוך ימים ספורים יקבל החלטה על מיקומו של שדה תעופה בינלאומי חדש באילת שיחליף את שדה התעופה הקיים, הממוקם בלב העיר.
 
בכנס התעופה האזרחית בישראל שהתקיים היום בבית חיל האוויר בהרצליה אמר כץ כי החלופה של הקמת נמל תעופה משותף לישראל וירדן בעקבה שהוצעה בעבר אינה מעשית כיום וכי יש להקים במהירות האפשרית נמל תעופה חדש לעיר אילת.
 
השר כץ ציין כי אחת החלופות העיקריות הנבחנות כיום במשרד התחבורה היא הקמת שדה תעופה חדש בתמנע שליד אילת שישמש כשדה תעופה בינלאומי וכן לטיסות פנים ארציות. שדה התעופה החדש יכלול טרמינל נוסעים וחנויות דיוטי פרי בדומה לחנויות הקיימות בנתב"ג.
 
יצוין כי פינוי שדה התעופה באילת יאפשר לעיר להתפתח צפונה ולהתחבר ישירות לאזור המלונות הממוקמים בסמוך לחוף הים. כמו כן הוא ישפר את איכות חייהם של תושבי העיר בצורה משמעותית.
 
במהלך דבריו בכנס אמר כץ כי בקרוב יחליט גם באשר להקמתם של שני שדות תעופה בינלאומיים נוספים, שדה תעופה משלים לנתב"ג בצפון ושדה תעופה בינלאומי שני בדרום הארץ.
 
שר התחבורה ציין כי שדות התעופה חייבים להיבנות בטווח נסיעה של שעה לכל היותר ממרכז הארץ כפי שקיים בשאר שדות התעופה בעולם. "טבעי הוא ששדות תעופה אלה יקומו על תשתיות של שדות תעופה צבאיים קיימים, כמו למשל שדה התעופה הצבאי ברמת דוד שבצפון הארץ או שדה נבטים הנמצא דרומית לבאר שבע", הוסיף כץ.
 
בהתייחסו להורדת דירוג בטיחות הטיסה של ישראל על רקע ליקויים שהתגלו ברמת הפיקוח בארץ אמר השר כץ כי רשות התעופה האזרחית במשרדו פועלת כיום באינטנסיביות רבה להשלמת כל הליקויים של דו"ח ביקורת ה-FAA ולהטמעת ההערות שצויינו בדו"ח. הוא העריך כי עד אמצע שנת 2010 תוכל ישראל לחזור לרמת בטיחות הטיסה הגבוהה ביותר.
 
השר כץ מסר עוד כי הנחה את מנכ"ל משרדו, יעקב גנות להקים רשות לביטחון בתעופה האזרחית, במטרה להעביר מחברת אל על לרשות המדינה את כל האחריות על הבדיקות הביטחוניות ואבטחת המטוסים הישראלים בארץ ובעולם.