השר כץ: להקים רשות ממלכתית לאבטחת תעופה

שר התחבורה יגיש בחודש הבא את הצעתו לממשלה. כץ: מדינת ישראל חייבת ליטול לידיה את כל האחריות על אבטחת הטיסות לישראל


00:00 ,02.11.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

שר התחבורה יגיש בחודש הבא את הצעתו לממשלה. כץ: מדינת ישראל חייבת ליטול לידיה את כל האחריות על אבטחת הטיסות לישראל
 
ממשרד התחבורה נמסר כי, שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, הודיע אתמול על החלטתו להגיש בחודש הבא לאישור הממשלה הצעת החלטה להקים רשות ממלכתית לאבטחת התעופה הישראלית.
 
במסגרת תרגיל אבטחה אווירי גדול שהתקיים אתמול בבוקר בנתב"ג, אמר השר כץ כי הרשות החדשה תפעל כיחידת סמך עצמאית במשרד התחבורה ותבצע את כל פעולות האבטחה בחו"ל, לכל חברות התעופה הישראליות.
 
שר התחבורה הדגיש בדבריו כי, מדינת ישראל חייבת ליטול לידיה את כל האחריות על אבטחת הטיסות לישראל. "המצב של חברה פרטית כמו אל על, שהופרטה ושאחראית על אבטחת טיסותיה וחברות תעופה אחרות הוא בלתי הגיוני" אמר כץ.
 
במשרד התחבורה ציינו כי, בתקופה שחברת אל על הייתה חברה ממשלתית, הוטלה עליה האחריות לביצוע אבטחה של כל חברות התעופה הישראליות בחו"ל. בשנים האחרונות התברר כי לא ניתן יותר להמשיך במצב הקיים, שבו חברות ארקיע, ישראייר וק. א. ל מקבלות את שירותי האבטחה שלהם בחו"ל מחברת אל על, המתחרה בהן מסחרית.
 
השר כץ ציין כי, בכוונתו לפנות בימים הקרובים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כדי שיכריע בסוגיית הקמת הרשות הממלכתית. "המצב בעולם מוכיח את הצורך בהקמת רשות ממלכתית לאבטחת התעופה האזרחית שתיתן מענה הולם לאיומי הטרור כפי שאירע בארה"ב, לאחר פיגועי הטרור ב- 11 בספטמבר". אמר כץ
 
שר התחבורה מסר עוד כי, בכוונתו לגבש עד סוף חודש מרץ 2011 את מבנה הרשות הממלכתית, כולל תקנים וכוח אדם הנדרשים להקמת הרשות וזאת מתוך כוונה שהרשות הממלכתית תחל לפעול כיחידת סמך במשרד התחבורה כבר בספטמבר 2011. 
 
במשרד התחבורה מציינים כי, בימים האחרונים הוגשה לשר כץ עבודת מטה של צוות בראשות מנכ"ל משרד התחבורה, יעקב גנות, שבחנה חלופות אפשריות למתן מענה הולם לאבטחת התעופה הישראלית בחו"ל. עבודת המטה כללה מסקנות והמלצות שגובשו על ידי מנהל אגף הביטחון במשרד התחבורה, דני שנער. 
 
בהתייחסו לחבילות הנפץ שנחשפו בסוף השבוע האחרון בדובאי ובבריטניה אמר השר כץ כי, אגף הביטחון של משרד התחבורה זיהה כבר לפני מספר שנים את הבעייתיות הביטחונית הגלומה בהטסת מטען מסחרי או מטען של בלדרויות, במטוסי מטען.
 
שר התחבורה מסר כי, נציגים ישראלים נמצאים בשדות תעופה רגישים בעולם ועומדים על סידורי הביטחון הננקטים בטיסות אלה. לדבריו, בעקבות האירוע האחרון נקט משרד התחבורה בכל הצעדים הנדרשים כדי להגביר את האבטחה בטיסות המטען לישראל.