ועד המהנדסים והטכנאים ברש"ת מאיים להשבית באופן מיידי את נתב"ג

סכנת שביתה בנתב"ג: ועד ההנדסאים, טכנאים ומהנדסים (הט"מ) ברשות שדות התעופה (רש"ת) פנה אתמול לשר התחבורה מאיר שטרית וביקש את התערבותו, כדי למנוע מצב בו ישביתו באופן מיידי את נתב"ג


00:00 ,02.06.2005 מאת: מערכת פורט2פורט
סכנת שביתה בנתב"ג: ועד ההנדסאים, טכנאים ומהנדסים (הט"מ) ברשות שדות התעופה (רש"ת) פנה אתמול לשר התחבורה מאיר שטרית וביקש את התערבותו, כדי למנוע מצב בו ישביתו באופן מיידי את נתב"ג.

במכתב לשר התחבורה, הזהיר יו"ר ועד הט"מ, אבי ניסנבאום, כי אם מועצת המנהלים של רש"ת, לא תאשר היום הסכם עבודה חדש שהושג עמם, לא תיוותר בידם ברירה אלא לנקוט בצעדים ארגוניים.

"בגלל ניסיונות העבר, קיים חשש בלבנו כי שוב לא יאושר ההסכם במועצת המנהלים בעילה זו או אחרת. עובדי הט"מ זכאים עפ"י דין להסכם לשנים 2007-2005 ללא כל התניה ובוודאי שכאשר טיוטת ההסכם מבוססת על עקרונות הסכם הוועד הכללי שאושר כבר ב-18 בינואר 2005. לא ייתכן שעובדי הט"מ יופלו שוב ושוב לעומת שאר עובדי רש"ת. לא ייתכן שבמשך 5 חודשים, יהיו עובדי הט"מ ללא הסכם קיבוצי".

דוברת רש"ת אמרה אתמול בתגובה: "הנהלת רש"ת וועד הט"מ הגיעו להסכם התייעלות ולהסכם מפעלי. סוגיית גיל הפרישה, שהיא הסוגייה היחידה שנותרה במחלוקת, עדיין מצויה בדיונים בין הצדדים".