חברות הבלדרות הבינ"ל : התנגדות לאישור שירותים חדשים לרשות הדואר בתחום התחרות

למערכת העתון "שי ספנות ותעופה" נמסר כי מר ליאור שגיא, מחטיבת חברות הבלדרות הבינלאומיות בלשכת המסחר, פנה במכתב למר ראובן ריבלין, שר התקשורת, ב- 08 באוגוסט 2002. במכתב פנה מר שגיא לשר התקשורת בהמשך לדיון שנערך בועדת הכלכלה בעניין תחום הדואר בישראל, בו התברר


00:00 ,13.08.2002 מאת: מערכת פורט2פורט
 
למערכת העתון "שי ספנות ותעופה" נמסר כי מר ליאור שגיא, מחטיבת חברות הבלדרות הבינלאומיות בלשכת המסחר, פנה במכתב למר ראובן ריבלין, שר התקשורת, ב- 08 באוגוסט 2002. במכתב פנה מר שגיא לשר התקשורת בהמשך לדיון שנערך בועדת הכלכלה בעניין תחום הדואר בישראל, בו התברר כי רשות הדואר הגישה בקשה לאישור שירותים חדשים בתחום התחרות. המכתב הועבר עם העתקים לח"כ אברהם פורז - יו"ר ועדת הכלכלה ולמר אורי אולניק – מנכ"ל משרד התקשורת.
 
מר שגיא כתב במכתבו : "חברות לבלדרות בינלאומית פועלות כבר מעל שלוש שנים להפסקת הסבסוד הצולב  שמבצעת רשות הדואר בין השירותים השמורים לשירותים שבתחרות, אשר פוגע בתחרות ומעכב את פיתוח תחום הדואר כולו".
 
מה שגיא הוסיף : "אנו מודאגים מהאפשרות של הרחבת האחיזה של רשות הדואר בתחום התחרות כאשר כל זה נעשה באמצעות מינוף מונופוליסטי. אנו סבורים שלפני הענקת אישור לרשות הדואר לשירותים נוספים בתחום התחרות, יש קודם לבצע שורה של צעדים מול רשות הדואר שמטרתם צמצום העיוותים הנגרמים מהסבסוד הצולב והקטנת הנזקים שבסבסוד זה: התאמת מחירי השירות לעלות הממוצעת להספקתם, או לחלופין, איסור על העברת רווחים מהתחום השמור לתחום שבתחרות".
 
מר שגיא מסיים מכתבו וטוען כי הבקשה לאישור שירותים חדשים בתחום התחרות עוד בטרם נעשה צעד משמעותי למניעת הסבסוד הצולב ולפתיחה אמיתית לתחרות של התחום השמור, הינו ניצול ציני של עקרון התחרות החופשית ע"י רשות הדואר אשר מצד אחד עושה כל שביכולתה למנוע את פתיחת התחום השמור לתחרות ומאידך דורשת לקיימה בתחום הפתוח, ואין לתת לכך יד.