אלי גרוס: התחנה של סוויס בישראל היא מספר שתיים מבחינת קיבולת של טיסות

אלי גרוס, מנכ״ל מחלקת המטענים של חברת Swiss בישראל, מציין ארבע שנים בתפקיד וממקד את פעילות החברה בשווקי הנישה המתמחים כגון פארמה, חומ״ס ויהלומים. קבלו טעימה מהראיון שהתפרסם בגיליון האחרון של PORT2PORT


12:19 ,25.10.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

אלי גרוס, מנכ״ל מחלקת המטענים של חברת Swiss בישראל, מציין בימים אלה ארבע שנים למינויו לתפקיד מנכ״ל סוויס קרגו שחל באוקטובר 2014. לציון האירוע שוחחנו עם גרוס, דמות מוכרת ואהודה בתחום השילוח האווירי שאף מקדיש את זמנו לפעילות התנדבותית שעליה נפרט בהמשך.

 

גרוס: ״ארבע השנים האחרונות עבורי היו שנים מדהימות. אנחנו חברת תעופה עם פעילות נישה, ובשנים האלה התפתחנו מאוד, למדנו, הרחבנו את תחומי הפעילות שלנו, ואני חושב שאנחנו זוכים לפרגון רב מצד הלקוחות״.

 

נזכיר כי גרוס עובד כבר 24 שנים בחברת סוויס. את דרכו המקצועית, עם שחרורו מצה״ל, החל גרוס דווקא בחברת בריטיש איירוויס, אולם לאחר ארבע שנים, בשנת 1994, הצטרף לסוויס קרגו ומאז ועד היום נשאר בחברה: תחילה במחלקת התפעול, משם המשיך לטפל ביבוא וביצוא, שימש כמנהל המכירות תחת הובלתו של רונן שפירא, ולאחר שהאחרון עבר לשמש בתפקיד ראש מחלקת המטענים של אל על החליף אותו בתפקיד ומאז הוא לא מביט לאחור.

 

גרוס: ״חברת סוויס מפעילה שתי טיסות גדולות ביום עם המטוסים הכי גדולים שפועלים בשוק כיום – איירבוס 340 ובואינג 777. מדובר במטוסי נוסעים עם קיבולת של עד 25 טון מטען – כלומר, יש לנו יכולת לשנע עד כ-50 טון מטען ביום, ומדובר בכמות כזאת במשך שבעה ימים בשבוע. שימו לב למספר הזה: אחרי ניו יורק התחנה של סוויס בישראל היא מספר שתיים מבחינת קיבולת של טיסות״.

 

גרוס מציין כי הייחודיות של סוויס קרגו היא בהיותה חברת נישה שמתמחה בעיקר במוצרים מיוחדים הדורשים טיפול מלא ותשומת לב לכל הפרטים הקטנים.

 

גרוס: ״סוויס קרגו פעילה בעיקר בתחום המוצרים המיוחדים בשוק היהלומים. בתחום משלוחי יקרי הערך אנחנו מספר אחת בשוק, גם בתחום של משלוחי האקספרס אנחנו מספר אחת בתחום. היהלומים מגיעים במכוניות משוריינות עד לפתח המטוס ושם הם פוגשים עובדים שלנו שמוודאים שהמשלוח מועמס על המטוס לשביעות רצונות של הלקוח. לאחרונה הטסנו יהלומים לתערוכה מאוד גדולה במזרח והכל המריא ונחת בחזרה בשלום. מעבר לכך אנחנו מטיסים יהלומים ליעדים בכל העולם – גם במזרח וגם לארה״ב״.

 

לקריאת הכתבה המלאה שהתפרסמה בגיליון נובמבר של PORTPORT לחצו כאן.