אל על האריכה הפסקת הטיסות עד סוף ספטמבר

מנכ״ל אל על גונן אוסשיקין לעובדים: מאריכים את החל״ת בחודש נוסף, התנאי להפעלה משמעותית של החברה הינו קבלת הסיוע והפעלת תכנית ההתייעלות. ״נערכים לביצוע הנפקת מניות בהיקף של 150 מיליון דולר בשבועות הקרובים״


08:37 ,19.08.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת אל על הודיעה על הארכת ההפסקה הזמנית של טיסות הנוסעים והארכת תקופת החל״ת ל-6,080 עובדי החברה וזאת עד ל-30 בספטמבר.

 

בעקבות כך הוציא מנכ״ל אל על, גונן אוסישקין, איגרת לעובדי החברה בו הוא כותב כי ״הארכת החל״ת - לאור המצב והעדר צפי ברור בשלב זה לחזרה לפעילות משמעותית, לצערנו אנו מאריכים את החל״ת בחודש נוסף עד 30 בספטמבר. באיגרת קודמת כתבתי לכם על נסיבות הפסקת הטיסות. בימים אלה אנחנו עושים מאמץ נוסף לקיום פעילות טיסתית מצומצמת בעיקר בתחום המטענים ובהמשך יתכן אף בנוסעים, וכפי שכתבתי לכם בעבר התנאי להפעלה משמעותית של החברה הינו קבלת הסיוע והפעלת תכנית ההתייעלות״.

 

לדברי אוסישקין, בהתאם להצעת המדינה, החברה נערכת לביצוע הנפקת מניות בהיקף של 150 מיליון דולר בשבועות הקרובים. ״על מנת להשלים את המהלך נדרשת גם הגעה להסכם עם גורם מממן על מתן הלוואה בערבות מדינה. בשלב זה היכולת שלנו להוסיף ולהתקיים מתאפשרת בעיקר בשל ניהול תזרימי קפדני ועמידה באבני הדרך כפי שהונחו על ידי משרד האוצר״.

 

אוסישקין כתב לעובדי החברה כי ״אני יודע כי ככל שהזמן חולף, ימים הופכים לשבועות ושבועות לחודשים, תחושת התסכול ואי הוודאות מתעצמת. אני מבטיח לכם כי  בכל דקה משעות היממה, אני חושב עליכם וכל מאמצי ועשייתי מוקדשים לדבר אחד בלבד - העלתה של אל על, על  נתיב יציב ובטוח למול מציאות חדשה של תחרות, רגולציה ואתגרים שעוד נכונו לנו.

 

״בתוך הערפל, אני מאמין כי עם יישום התוכנית, אל על תדע להתמודד ביעילות ובנחישות עם כל אתגר ואני בטוח כי המצב החדש מייצר גם הזדמנויות ואפשרויות חדשות עבור אל על, כמו מדינות חדשות עמן מתגבש הסכם שלום, אפשרויות לשיתופי פעולה חדשים ויעדים אטרקטיביים לציבור בעידן שאחרי הקורונה. יש לנו את הידע, הניסיון והאנשים שיכולים לעשות זאת״.

 

אוסישקין ציין עוד כי ״ההחלטה העקרונית על פתיחת השמיים מבורכת והיא סנונית ראשונה וחשובה. בשלב זה מדובר על מתן פטור מחובת בידוד לישראלים השבים ממדינות ׳ירוקות׳, אך המרחק עד לתחילת פעילות טיסתית סדירה ומשמעותית עדיין רב״.

 

נזכיר כי יו״ר הדירקטוריון, מר אלי דפס, הודיע ביום ראשון על סיום תפקידו עקב נסיבות רפואיות.