אל על: הונחה אבן פינה למפעל החדש של תמ״מ

המפעל החדש, אשר יחליף את המפעל הנוכחי שנבנה לפני 52 שנים, ייבנה על שטח של מעל 13,000 מ״ר באזור התמך המערבי בנתב״ג. המפעל החדש יתמוך בייצור של כ-40,000 מנות ביום


12:33 ,05.11.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

אלי דפס, יו״ר אל על, גונן אוסישקין, מנכ״ל אל על, ואמיר שוצמן, מנכ״ל חברת תמ״מ (תעשיות מזון מטוסים), הניחו אתמול אבן פינה להקמת מפעל חדש עבור חברת תמ״מ אשר יחליף את המפעל הנוכחי שנבנה לפני 52 שנים.

 

המפעל החדש, שסיום הקמתו מתוכנן לסוף 2021, ייבנה על שטח של מעל 13,000 מ״ר באזור התמך המערבי בנתב״ג ויתמוך בייצור של כ-40,000 מנות ביום, עם מערך מטבחים, חדרי קירור ומקררים בשטח של 8,000 מ״ר ושטחי אחסנה לכ-3,000 משטחים.

 

בהתאם להסכם שחברת תמ״מ חתמה מול רשות שדות התעופה, הזיכיון להפעלתו של המפעל החדש הינו ל-25 שנים.

 

גונן אוסישקין, מנכ״ל אל על, ציין במהלך הטקס כי ״תמ״מ ושל״ן הם חלק משמעותי באסטרטגיית החברה בתחום התפעול ושביעות הרצון של הלקוחות. מעולם לא נבנה פרויקט בסדר גודל זה בחברת אל על, זה פרויקט נדל״ני מדהים, ברמה הגבוהה ביותר״.

 

אמיר שוצמן, מנכ״ל תמ״מ, ציין כי: ״היום לו חיכינו הגיע. תמ״מ, המפעל הוותיק שחגג בחודש אוגוסט האחרון 70 שנה, הוא אולי אחד מהגופים הוותיקים במשק הישראלי שרק בעשור האחרון הכפיל את פעילותו מ- 3.5 מיליון ל-7 מיליון ארוחות בשנה. ראוי שיהיה לו מתקן שמתאים לצרכיו ולהיקף הפעילות שרק גדל עם הזמן. תמ״מ, מפעל עם הרבה לב ונשמה, מצליח להוציא מתוכו 7 מיליון ארוחות בשנה במאות טיסות ועשרות אלפי ארוחות ביממה. אני מודה על הבעת האמון של דירקטוריון אל על ותמ״מ שהחליטו להשקיע במפעל חדש ומודרני שיאפשר לנו להתקדם ולהתפתח ב-25 השנים הבאות ולהצעיד את החברה לשיאים חדשים״.

 

המפעל החדש יאפשר לחברת תמ״מ לקדם את התוכנית האסטרטגית שלה. המבנה החדש של המפעל יאוכלס על ידי חברת תמ״מ לייצור המזון וישמש כמו כן את תחום תפעול שירות בטיסה באל על ויאפשר התייעלות תפעולית ושיפור השירות לנוסע.