אל על: הסכם עם הדיילים יחסוך לחברה 30 מיליון דולר בשנה

תוקף ההסכם יהיה במקביל ולמשך תקופת ההלוואה שתקבל החברה. ההסכם נוגע לסקטור הדיילים שבו מועסקים כ-1,400 עובדים. מנכ״ל אל על גונן אוסישקין: נוסיף לפעול במרץ לסיכום על מתווה הסיוע שבלעדיו לא נוכל לחזור לפעילות סדירה


11:40 ,28.06.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

הסכם שנחתם לפני זמן קצר בין יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, יו״ר ועד הדיילים משה שרביט ונציגי הנהלת אל על ובראשם סמנכ״לית משאבי אנוש יהודית גריסרו, יאפשר לחברה התייעלות בגובה 30 מיליון דולר בשנה, ויאפשר לה להחל את תהליך ההתאוששות מהפגיעה האנושה שחוותה בעקבות משבר הקורונה.

 

ההסכם נחתם מתוך ראייה של עתיד החברה ובהתאם לכך הדיילים עובדי אל על, ועד העובדים, איגוד עובדי התחבורה וההסתדרות נרתמו כולם בשעה קשה זו למען הצלת חברת התעופה הגדולה בישראל.

 

תוקף ההסכם יהיה במקביל ולמשך תקופת ההלוואה שתקבל החברה. ההסכם נוגע לסקטור הדיילים שבו מועסקים כ-1,400 עובדים. על פי ההסכמות בין הצדדים, תסתיים העסקתם של דיילים זמניים, דיילים קבועים ומנהלי שירות בטיסות, באופן שיאפשר כאמור לחברה חיסכון של 30 מיליון דולר בשנה למשך תקופת ההלוואה. כמו כן ייערכו שינויים בתנאי אורחות החיים של עובדי הסקטור (אש״ל, תנאי אירוח במלונות ועוד).

 

המו״מ להסכם לווה על ידי מנהל חטיבה ארצית באיגוד עובדי התחבורה עו״ד רועי בליטנטל ועל ידי ראש הלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי עו״ד חנה שניצר ועורכות הדין מירי מלכי וקרן קלפר מהלשכה המשפטית. ועד העובדים לווה על ידי עורכי הדין שי תקן ומורן פרידמן ממשרד עו״ד פישר בכר חן ושות'. הנהלת אל על יוצגה על ידי סמנכ״לית משאבי אנוש יהודית גרסירו, ראש אגף משאבי אנוש לימור בוזגלו, מנהלת יחסי עבודה עו״ד יעל רובינשטיין ואולגה אילין גובנקו.

 

מנכ״ל אל על גונן אוסישקין: ״אני מבקש להודות ליושב ראש ההסתדרות ארנון בר דוד, ליו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי וצוותו, לסמנכ״לית משאבי אנוש יהודית גרסירו וצוותה למשה שרביט ויתר חברי ועד אצד״א ובעקר לצוות דיילי האוויר המסור והנאמן אשר שב והוכיח עד כמה החברה יקרה לו, הם שעושים את ההבדל בכל מפגש עם הלקוחות ומבטיחים כי ייבחרו בנו מחדש והם הראשונים להירתם למאמץ להבראת החברה. אנו נוסיף לפעול במרץ לסיכום על מתווה הסיוע שבלעדיו לא נוכל לחזור לפעילות סדירה ומשמעותית ומתוך הבנה כי  התנאי לקבלת הסיוע  הוא חתימה על הסכמי התייעלות״.

 

יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מסר במעמד החתימה: ״ההסכם עליו חתמנו הינו אבן דרך במסע להצלתה של אל על. אל על חוותה משבר היסטורי ולצערי נדרשו ויתורים כואבים. אני מודה לדיילים שגילו אחריות ונרתמו למען מניעת קריסתה של החברה, ליו״ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי וצוותו להנהלת אל על ובראשם מנכ״ל אל על גונן אוסישקין וסמנכ״לית משאבי אנוש יהודית גריסרו, על החתירה להגיע להסכמות. אני בטוח כי באמצעות הסכמים שייחתמו גם בסקטורים הנוספים באל על, היא תוכל להמשיך ולהתאושש, ותוסיף להיות מעסיק מרכזי ומוביל במשק הישראלי״.

 

יו״ר איגוד עובדי התחבורה, עו״ד אבי אדרי: ״אני גאה בוועד הדיילים והעומד בראשם משה שרביט על המנהיגות ועל קבלת החלטות שיובילו להצלת החברה. אני סמוך ובטוח ששאר הוועדים באל על יחתמו גם הם על הסכמים שיבריאו את החברה ויחזירו אותה לדרך המלך כמובילת תעופה ישראלית״.

 

סמנמכ״לית משאבי אנוש יהודית גרסירו: ״ההסכם הזה יותר מכל הוא ביטוי לאחריות מנהיגות וחברות״.

 

יו״ר ועד הדיילים באל על, משה שרביט: ״בימים קשים אלו אין מנוס מלגלות אחריות ולקבל את ההחלטות הנדרשות לטובת החברה, להצלתה ולהבטחת המשך עתידם של עובדיה. אני גאה בחבריי שידעו לקבל את ההחלטות ולפתוח פתח של תקווה לעתידה של אל על״.