אל על עוברת לאייפד

כפיילוט תחלק החברה לטייסי הבואינג 777 מכשירים שיחליפו את השימוש בנייר בתא הטייס בנושאים של מסמכים, מפות טיסה, ספרות מטוס ועוד. בנוסף יעבור לאייפד גם מערך השירות בטיסה


00:00 ,16.12.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

בימים הקרובים תחל חברת התעופה אל על בפיילוטElectrinic Flight Bag , במסגרתו יצוידו כלל טייסי צי מטוסי ה-777 באייפד לשימוש בתא הטייס בכל שלבי הטיסה.

בסך הכל יחולקו 130 מכשירים לטייסים. השימוש באייפד יחליף ניירת במשקל כ-40 ק"ג הנמצאת בתוך תא הטייס, וכוללת מסמכים, מפות טיסה, ספרות מטוס ועוד. בהמשך צפויה אל על לצייד את כל טייסיה באייפד.

אל על מצטרפת בכך לחברות התעופה המובילות בעולם, שעברו במהלך השנתיים האחרונות מהלך דומה.

האייפדים של טייסי אל על יצוידו באפליקציה ייעודית לאנשי צוות האוויר ויאפשרו שימוש במכשיר במהלך כל זמן הטיסה במכשיר. האייפד יאפשר גישה טובה יותר לנתוני מזג האוויר ולתנאי הטיסה, כמו גם חומר עזר לטייס ומערכות תומכות החלטה.

החברה החלה גם במהלך של העברת מערך השירות בטיסה לאייפד -eCabin - ולצייד את מנהלי השירות בטיסה במכשיר. המהלך יתרום לשיפור מערך השירות לנוסעים על ידי העברת מידע נגיש ועדכני.

מנכ"ל אל על אליעזר שקדי: "לשמחתי הרבה, אנו עושים זאת יד ביד עם רשות התעופה האזרחית (רת"א), שמסייעת לנו לקבל את האישורים במהירות האפשרית".

סמנכ"ל המבצעים של אל על בני ליבנה: "ציוד טייסי אל על באייפד נועד לפשט את הגישה למידע חיוני במהלך הטיסה ולחזק את ערוצי התקשורת בתוך החברה".

מנהל הפרויקט, הקברניט עפר יערי: "במסגרת הרצון לייעל את ניהול הטיסה והמגמה העולמית לעולם ירוק יותר, המעבר למדיה דיגיטאלית בתא הטייס תשפר את איכות סביבה באמצעות חיסכון בדלק, הקטנת פליטת גזי חממה וייתור הצורך בהדפסות נייר תוך טיוב המידע הנחוץ להפעלת טיסה, סביבת עבודה מתקדמת ושיפור תהליכי קבלת החלטות וניהול טיסה".