ארה״ב: דו״ח של ה-NTSB מגלה כי 4 ברגים כלל לא הוברגו לדלת מטוס הבואינג

הברגים שנועדו להחזיק את הדלת במקומה פשוט לא היו שם. ה-NTSB פרסמה ראיות מצולמות לצד הממצאים הראשוניים של חקירתה. בואינג אמרה בתגובה כי ״אנחנו פשוט חייבים להשתפר


11:41 ,08.02.2024 מאת: מערכת פורט2פורט

דו״ח מקדים שפרסמה אתמול המועצה הלאומית לבטיחות בתחבורה (NTSB) בארה״ב מגלה כי ארבעה ברגים שהיו אמורים לחזק את הדלת שהוברגה לגוף מטוס בואינג 737 מקס שהיה מעורב בתאונת אייר אלסקה (ר׳ לינק) כלל לא הוברגו למקומם. 

 

בואינג אמרה בתגובה כי ״אנחנו פשוט חייבים להשתפר״ זאת לאחר שהמועצה לבטיחות התחבורה בארה״ב פרסמה דו״ח על תקרית אלסקה איירליינס 737 Max 9

 

נראה כי בלוח תא נוסעים שיצא ממקומו ופער חור בגוף המטוס בעת המראת מטוס בואינג 737 מקס 9 חדש היו חסרים ארבעה ברגים מרכזיים. כך מגלה דיווח ראשוני של רגולטור הבטיחות האמריקאי, ה-NTSB. הברגים שנועדו להחזיק את הדלת במקומה פשוט לא היו שם. ה-NTSB פרסמה ראיות מצולמות לצד הממצאים הראשוניים של חקירתה ביום שלישי.

 

בואינג ניסתה להרגיע את הרגולטורים, חברות התעופה והנוסעים בעקבות התקרית הדרמטית במהלך טיסת אלסקה איירליינס, שגרמה ל-171 מטוסי מקס 9 להיות מקורקעים למשך מספר שבועות.

 

ה-NTSB אמר כי ארבעת הברגים הוסרו בזמן שעובדים תיקנו מסמרות פגומות בשנה שעברה במתקן של בואינג ברנטון, וושינגטון. תמונה שצולמה במהלך העבודה מראה שלפחות שלושה מהברגים לא הוחלפו, כאשר מיקומו של הרביעי לוטה בערפל.