בואינג: שינויים בהנהלה הבכירה בעקבות קרקוע 737 מקס

מנכ״ל בואינג, דניס מוילנברג, יחדל מכהונתו כיו״ר החברה אך ימשיך לכהן כמנכ״ל החברה. קווין מקאליסטר, ראש חטיבת מטוסי הסילון, יפרוש מתפקידו לאחר שלוש שנים בתפקיד


11:37 ,23.10.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

מנכ״ל בואינג, דניס מוילנברג, יחדל מכהונתו כיו״ר החברה החל מהשבוע, כמעט שנה לאחר שהתרחשה התאונה הראשונה מבין שתי תאונות קטלניות בהן היה מעורב מטוס בואינג 737 מקס, ואשר שלחה את חברת התעופה האמריקאית למשבר חמור.

 

מוילנברג ימשיך לכהן כמנכ״ל החברה לאחר שהדירקטוריון החליט לפצל את שתי המשרות לתפקידים נפרדים. לתפקיד היו״ר נבחר דייויד קאלהון, חבר הנהלה מכהן.

 

נזכיר כי חברת בואינג מתקשה להחזיר את דגם 737 מקס לפעילות והגורם לתאונות הקטלניות עדיין נחקר על ידי רשויות התעופה בארה״ב בעוד דגם המטוס מקורקע לפעילות החל מחודש מרץ בכל רחבי העולם. החברה עדיין נחקרת בנושא תפקוד מערכות המטוס כאשר ככל הנראה לתאונה אחראית מערכת ניווט אוטומטית חדשה שהותקנה במטוס בשם MCAS.

 

נזכיר כי ב-29 באוקטובר 2018 התרסק מטוס מדגם בואינג 737 מקס של חברת ליון אייר 13 דקות לאחר שהמריאה משדה התעופה בג׳קרטה, אינדונזיה. בטיסה זו נהרגו 189 בני אדם. ב-13 במרץ התרסק מטוס מדגם זה של חברת אתיופיאן איירליינס ובהתרסקות נספו 157 בני אדם.

 

בנוסף לכך הודיעה השבוע בואינג כי קווין מקאליסטר, ראש חטיבת מטוסי הסילון, יפרוש מתפקידו לאחר שלוש שנים בתפקיד וזאת בעקבות המשבר בחברה. סטן דיל, ראש חטיבת השירותים הגלובליים בחברה, יחליף אותו.

 

מקאליסטר הצטרף לבואינג קצת לפני השקת בואינג 737 מקס, והוא הבכיר הראשון בחברה שפורש בעקבות התרסקויות המטוסים.

 

נציין כי בדו״ח מיוחד שחיברו מומחי תעופה בינלאומיים ופורסם לפני כשבועיים צויין כי רשויות התעופה בארה״ב כשלו בהליכי האישור של מטוס בואינג 737 מקס וכי מינהל התעופה הפדרלי (FAA), שאישר את הדגם לטיסה לא מילא לעיתים את הכללים שהוא עצמו קבע.