דובאי תעביר סיוע כספי לחברת התעופה Emirates

באמצעות ציוץ בטוויטר הבהיר יורש העצר של דובאי, שייח׳ חמדאן אלמכתום, כי התמיכה בחברת התעופה היא פועל יוצא של מחויבות הממשלה כלפי חברת התעופה הלאומית וכן הערך האסטרטגי של החברה לכלכלת דובאי. יאט״א בתגובה: החלטה של מנהיגות. מעודדים ממשלות ללכת בעקבותיה


12:35 ,01.04.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

שייח׳ חמדאן אלמכתום, יורש העצר של דובאי, הצהיר אתמול כי ממשלת האמירות מחויבת לסייע לחברת התעופה ״אמירייטס״. הוא הבטיח כי הממשלה תזרים לחברה סכומי כסף שיעזרו לה לצלוח את משבר קורונה. 

 

באמצעות ציוץ בטוויטר הבהיר יורש העצר כי התמיכה בחברת התעופה היא פועל יוצא של מחויבות הממשלה כלפי חברת התעופה הלאומית וכן הערך האסטרטגי הגדול של החברה לכלכלת דובאי ומדינת איחוד האמירויות. 

 

יצוין כי כחלק מהצעדים למניעת התפשטות נגיף קורונה, הפסיקה חברת אמירייטס את כל טיסותיה ב-25 במרץ למשך כשבועיים למעט טיסות מטען נדרשות. עם פרוץ המשבר הובע החשש כי אמירייטס תיקלע למשבר נזילות חמור ואף הובע החשש כי תיאלץ לפשוט רגל ללא סיוע נדיב מצד הממשלה, וזאת עקב הוצאות התפעול היקרות שלה.

 

מיד לאחר ציוצו של אלמכתום בטוויטר, ארגון יאט״א הגיב על הציוץ של יורש העצר מדובאי וכתב ״החלטת מנהיגות נהדרת מצד ממשלת דובאי והנהלת חברת אמירייטס לספק קו הצלה של תמיכה פיננסית לחברת אמירייטס שיסיעע לה להתמודד עם ההשלכות של נגיף הקורונה״. אנחנו מעודדים ממשלות אחרות לפעול בעקבותיהם״. 

 

אמירייטס נחשבת לאחת מחברות התעופה הגדולות באזור ובימי שגרה היא מקיימת טיסות לכ-80 יעדים בעולם.