הופסקו העיצומים בארקיע והטיסות חזרו לפעול כסדרן

בסוף השבוע חתמו הצדדים על הסכם לסיום המשבר


16:00 ,06.12.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

יו"ר נציגות העובדים יגאל כהן ויו"ר ארקיע אבי נקש הגיעו להבנות האמורות לסיים את סכסוך העבודה שהוכרז בחברה.

ההבנות כוללות בין היתר הארכת הסכמים קיבוציים ללא תוספת עלות, ביטול הפחתות שכר, צמצום משמעותי של מספר המפוטרים (שייעשה בתיאום עם וועד העובדים), שקט תעשייתי. וכן הזרמת הון ע"י בעלי החברה. עוד סוכם כי החברה, תפעל לקידום תוכנית צמיחה ופיתוח מערכתית, למטרת פיתוח החברה בטווח הקצר והארוך.

לאור ההסכמות הודיעה נציגות העובדים על הפסקה מיידית של העיצומים במסגרתם שיבשו העובדים החל מאתמול את טיסות החברה. בשעות הקרובות אמורים הצדדים לחתום על מסמך הבנות שיסיים כליל את סכסוך העבודה.

יו"ר ארקיע אבי נקש ברך על ההסכמות שהושגו:" שמח שהגענו להבנות, אני נותן אמון בהנהלה ובעובדי ארקיע".

לדברי מנכ"ל ארקיע גדי טפר:"אני מברך על ההסכמות ובטוח כי בשיתוף פעולה בין הבעלים ההנהלה והעובדים נמשיך להצעיד את החברה להצלחות כפי שהיו מאז נרכשה ארקיע ע"י משפחת נקש"

יגאל כהן יו"ר נציגות העובדים המחזיקים ב-30% מהחברה, ציין כי "ההבנות שהשגנו היום הם הישג אדיר עבור עובדי ארקיע ובעיקר עבור החברה. העובדים רואים חשיבות עליונה להמשך אחזקתם במניות ארקיע ומאמינים ביכולתם להמשיך ולתרום, כשם שעשו בשש השנים האחרונות, לפיתוחה ולשגשוגה של ארקיע כמובילת ענף התעופה בישראל. אני מבקש לנצל הזדמנות זו כדי להודות לאנשי ההסתדרות ובראשם אבי אדי על הגיבוי והתמיכה שהעניקו לעובדי ארקיע במהלך הדרך. עובדי ארקיע מתכוונים להמשיך ולעשות כל שביכולתם על מנת שארקיע תמשיך להיות חברה מובילה בתחרות ולדאוג לכך שהעבודה תשאר בארקיע".