השיבושים באל על: בית הדין הורה לטייסים לשוב לעבודה סדירה

הורה לטייסי אל על לשוב לעבודה תקינה, להימנע מביטולי טיסות ולקיים שגרת הדרכות. ועד הטייסים: הצענו מספר פתרונות להנהלה אך היא לא הסכימה לאף פתרון שהוצע


13:26 ,06.02.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

בית הדין לעבודה בתל אביב הורה בצהריים (יום ב') לטייסי אל על לשוב לעבודה תקינה, להימנע מביטולי טיסות ולקיים שגרת הדרכות. הצו הוצא לבקשת הנהלת החברה לאחר שהטייסים שבו לנקוט עיצומים בימים האחרונים.

 

על רקע גל ביטולי הטיסות באל על והמשבר בין ועד הטייסים להנהלת החברה נערך הבוקר דיון בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. השופטת מתחה ביקורת על התנהלות הטייסים ורמזה כי נראה שמדובר בשביתה מאורגנת. "הטיעונים שמדובר בחוסר מוטיבציה או חולי אינדיבידואלי אינם מתקבלים על הדעת", טענה השופטת. הדיון הבא בסוגיה יתקיים ב-22 בחודש.

 

נזכיר כי בעקבות השיבושים האחרונים וחוסר נכונותם של הטייסים לבצע טיסות, פנתה אתמול חברת אל על לבית הדין הארצי לעבודה בתל אביב בדרישה להורות לטייסים לשוב מיד לעבודה סדירה. הדיון בבית המשפט נקבע להיום בבוקר.

 

לדברי הנהלת החברה הפנייה לבית המשפט היא בגין השיבושים שנגרמים על ידי טייסי החברה בניגוד להסכם מחייב עליו הם חתמו לא מכבר.

 

נזכיר כי מאז יום רביעי שעבר החברה ביטלה למעלה מ-10 טיסות, בהן טיסות לניו יורק, בוסטון, יוהנסבורג, יעדים שונים באירופה וכן שתי טיסות מטען עם מטען חקלאי יקר ערך.

 

מהנהלת אל על נמסר: "למרות ההסכם שנחתם עם הטייסים, בו התחייבו כי לא ישבשו יותר את הטיסות, בהנחייתו של קברניט ניר צוק, שבים הטייסים ומשבשים את טיסות החברה".

 

מוועד טייסי אל על נמסר בתגובה כי "ועד טייסי אל-על נמצא כבר זמן רב בדיונים מול ההנהלה במטרה למצוא מענה לסוגיית גיל 65. במסגרת הדיונים הציעו טייסי אל-על כמה דרכים לפתור את הנושא – אך ההנהלה לא הסכימה לאף פתרון שהוצע. הטייסים אף הציעו לקחת חלק במימון הפתרון – וגם לזה הנהלת אל-על סירבה.

 

"ההנהלה 'גוררת רגליים' זמן רב, וכעת החליטה לפגוע ביודעין בעובדיה ולקצץ באכזריות, בניגוד להסכמים ובעיצומו של מו"מ, כ-70% משכר הטייסים בני ה-65. כל זאת בניגוד לחוזה עבודה קיים וכאשר מתקיים מו"מ שמטרתו להגיע להסכם בנושא".