ישראל וקנדה מהדקות את שיתופי הפעולה בתעופה

שרי התחבורה של שתי המדינות חתמו על שורת הסכמים, שיאפשרו הכנסת חברות תעופה נוספות לקווים שבין ישראל וקנדה, על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בתחום אבטחת התעופה וכן בתחום התחבורה


11:14 ,22.01.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

שרי התחבורה של ישראל וקנדה חתמו על שורה של הסכמים בתחום התחבורה והתעופה במסגרת הידוק הקשרים הבילטרליים, המסחריים והכלכליים בין ישראל וקנדה.

 

מדובר, בין השאר, בהסכם תעופה, המגדיל באופן משמעותי את תדירויות הטיסה בין ישראל וקנדה ומאפשר לחברות תעופה סדירות נוספות להפעיל טיסות סדירות בין שתי המדינות, עד 12 טיסות נוסעים או מטען שבועיות.

 

יצוין, כי חברת אל על הפעילה היום ארבע טיסות שבועיות בין ישראל לקנדה ואילו אייר קנדה מפעילה טיסה יומית אחת בקו. היקף התנועה השנתי בין שתי המדינות הסתכם בשנים האחרונות בכ-130 אלף נוסעים.

 

יחסי התעופה בין ישראל וקנדה התנהלו עד היום ללא הסכם תעופה ובאמצעות פרוטוקול, שהסדיר באופן פרטני את הפעלת הטיסות הסדירות בין המדינות ואפשר לשתי חברות בלבד, ישראלית וקנדית, להפעיל טיסות סדירות.

 

בנוסף חתם השר ישראל כץ עם שרת התחבורה הקנדית ליסה רייט על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בתחום אבטחת התעופה, שנועד לקדם באופן מיטבי את הביטחון בתעופה. החתימה כחלק מהמאמצים שמשקיעות המדינות במאבק בטרור הבינלאומי.

 

כמו כן נחתם מזכר הבנות לשיתוף פעולה בנושא תחבורה, שנועד לחלוק ידע וניסיון בתחומי התחבורה השונים ולהרחיב את שיתופי הפעולה בין המדינות בכל הנוגע לתחבורה הציבורית, ניהול נמלי התעופה והים, אבטחת תחבורה יבשתית וימית ושיתוף הסקטור הפרטי בענף התחבורה.

 

בטקס החתימה שנערך בירושלים אמר השר כץ כי קנדה היא ידידת אמת של מדינת ישראל: "ראש ממשלתך ביקר כאן בדיוק לפני שנה והביע את תמיכתו העמוקה ומעוררת ההתפעלות בישראל, ועל כך אנו אסירי תודה", אמר.

 

השרה רייט: "הקשר של קנדה וישראל הוא מיוחד מאוד. המערכת התחבורתית מחברת אותנו בכל העולם לשוק הגלובלי ועלינו לעבוד יחד בכדי ללמוד אחד מהשני. חתמנו הערב על מספר הסכמים ובמסגרת השמיים הפתוחים נהפוך את שיתוף הפעולה בין המדינות לרשמי".