מדליקים בשחקים

נר שלישי של חנוכה הודלק בטרקלין דוד המלך החדש של אל על בשדה התעופה הית'רו וחנך את תערוכת הצלם דוד רובינגר "רגעים בשחקים"


00:00 ,12.12.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

מנכ"ל אל על אליעזר שקדי, חתן פרס ישראל הצלם דוד רובינגר וראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' הדליקו נר שלישי של חנוכה ופתחו אתמול את תערוכת "רגעים בשחקים" בטרקלין דוד המלך החדש של אל על בלונדון, המציגה צילומים היסטוריים של רובינגר.

שקדי אמר בטקס: "תמונותיו של דוד רובינגר מעטרות את מסדרונות אל על כבר שנים רבות ומתארות את ההיסטוריה של מדינת ישראל מתוך חוויית הטיסה של ראשי המדינה לדורותיהם. אנו גאים על כך שמעתה גם אורחינו בטרקליני אל על יזכו להיחשף לאותה פיסת היסטוריה".

רובינגר ציין: "זכיתי לעסוק בחיי באחד המקצועות המרתקים ביותר בעולם. ולא רק זאת - אלא גם בפרק זמן מיוחד במינו: מהקמתה של מדינת ישראל ועד לימים אלה. זכיתי לתעד ניצחונות אדירים וגם זוועות מלחמה ולתעד גם שמחות ותקוות של שלום. ביליתי שעות מרתקות עם גדולי האומה במטוסי אל על. גם ראשי ממשלה נרדמים בטיסות ארוכות. גם להם הרגליים מתנפחות. בתערוכה זו מובא לראשונה תיעוד של אותם רגעים אנושיים".

טרקלין המלך דוד נחנך החודש בנמל התעופה הית'רו. הטרקלין ממוקם בקרבת שער העלייה למטוס ומיועד לנוסעי מחלקות היוקרה – עסקים וראשונה וכן לחברי גולד, פלטינום וטופ פלטינום. בטרקלין 116 מקומות ישיבה והוא מחולק לשני מתחמים - חלל עיקרי, המשמש את כלל האורחים, וחדר נפרד עבור נוסעי מחלקה ראשונה.