נשיא אלג׳יריה פיטר את שר התחבורה ומנכ״ל חברת התעופה הלאומית

ההחלטה התקבלה לאחר שהחברה ייבאה אספקה עבור שירותי הקייטרינג מבלי לקחת בחשבון את המצב הכלכלי הלאומי וההוראות הפיננסיות שנועדו להביא לניהול מושכל בתחום יתרות המט״ח ומתן עדיפות לתוצרת המקומית


11:48 ,11.01.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

נשיא אלג׳יריה עבד אלמג׳יד תבון, פיטר ביום שבת מספר בעלי תפקידים בכירים, בהם שר התחבורה לזהר האני, על רקע ייבוא ואספקה של מוצרים לחברת התעופה הלאומית, וזאת בניגוד להוראות למתן עדיפות לייצור המקומי. בהודעה שפרסמה לשכת נשיא אלג׳יריה נאמר כי תבון שחרר מתפקידם את שר התחבורה, את מנכ״ל חברת התעופה ״אייר אלג׳יריה״, בח׳וש עלאש, ואת מנהל שירותי הקייטרינג בחברה, לעאמרי מוניר כמאל.

 

ההצהרה הוסיפה כי החלטה זו הגיעה לאחר שהחברה ייבאה אספקה עבור שירותי הקייטרינג מבלי לקחת בחשבון את המצב הכלכלי הלאומי וההוראות הפיננסיות שנועדו להביא לניהול מושכל בתחום יתרות המט״ח ומתן עדיפות לתוצרת המקומית.

 

בשנים האחרונות, אלג׳יריה מנסה לבלום את הגידול בייבוא כדי לשמור על יתרות המט״ח שלה שנמצאות בהתדרדרות מאז משבר הנפט בשנת 2014. יתרות מטבע החוץ של אלג׳יריה עומדות כיום על כ-50 מיליארד דולר, לעומת 194 מיליארד דולר בשנת 2014.

 

יוזכר כי חברת ״אייר אלג׳יריה״ סובלת מקשיים כלכליים במשך שנים. הדבר מלווה בקריאות לצמצום מספר עובדיה, העומד על קרוב ל -10,000 אלף, נתון, שלפי מומחים, חורג מהיכולת הכלכלית שלה לעומת צי המטוסים שלה (56 מטוסים). לפי הערכות את שנת 2020 סיימה החברה בהפסד של כ-550 מיליון יורו.