קתאי פסיפיק: הפסד של 262 מיליון דולר בחציון הראשון

חברת התעופה מהונג קונג מתמודדת עם תחרות גוברת והולכת. קיצצה בשנה שעברה כ-600 משרות לאחר שסיימה את 2016 בהפסד של 73.5 מיליון דולר


09:59 ,17.08.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת התעופה קתאי פסיפיק (Cathay Pacific) מהונג קונג דיווחה אתמול על התוצאות הכספיות שלה לחציון הראשון של השנה מהם עולה כי החברה הפסידה 2.05 מיליארד דולר הונג-קונגי - סכום השווה ערך ל-262 מיליון דולר ארה״ב.

 

חברת התעופה דיווחה בנוסף כי הכנסותיה במהלך ששת החודשים הראשונים של השנה עלו ב-0.4% בלבד והגיעו לכ-46 מיליארד הונג-קונגי (5.9 מיליארד דולר ארה״ב). נציין כי זהו הפעם הראשונה בה החברה מפסידה כסף במהלך ששת החודשים הראשונים של השנה, וזאת החל משנת 2012.

 

הפסדי החברה היו גבוהים בהרבה מתחזיות אנליסטים שצפו כי החברה תפסיד 1.2 מיליארד דולר הונג-קונגי (153 מיליון דולר ארה״ב). נציין כי בתקופה המקבילה אשתקד החברה הרוויחה 353 מיליון דולר הונג קונגי  (45 מיליון דולר).

 

יחד עם זאת, במהלך 2016 חברת התעופה הפסידה 575 מיליון דולר הונג-קונגי בסך הכל (73.5 מיליון דולר), וכתוצאה מכך פתחה במהלך התייעלות וקיצצה ב-600 משרות.

 

החברה מתמודדת עם תחרות הולכת וגוברת, הן ביבשת אסיה מצד מתחרות מקומיות והן מצדן של חברות תעופה מהמזרח התיכון בנתיבים ארוכי טווח והן בשוק הטיסות הפנימיות עם חברות לואו קוסט לטיסות אזוריות.

 

נזכיר כי החברה מינתה בחודש אפריל האחרון את רופרט הוג כמנכ״ל חדש וכי הנ״ל הודיע על תכנית רה-ארגון בת שלוש שנים שהחלה רק לאחרונה.

 

יו״ר החברה, מר ג׳ון סלושר, ציין כי שינויים מבניים בשוק התעופה השפיעו על הסביבה התפעולית של חברת התעופה ויצרו קשיים תפעוליים עבור החציון הראשון של השנה. סלושר הוסיף ואמר כי הביצועים לא ישתפרו במהלך חודשי השנה הנותרים, תוך שהוא מרמז כי גם השנה תסיים החברה את פעילותה בהפסדים כספיים – בדומה לשנה שעברה – דבר שטרם קרה בהיסטוריה בת 70 השנה של חברת התעופה מהונג קונג.