ק.א.ל. השיקה שירות הובלת בעלי חיים

השירות החדש עושה שימוש בציוד מוטס ייעודי ומחולק לארבע: שינוע סוסים, שינוע עגלים, פרות וכבשים, שינוע של חיות אקזוטיות ושינוע של חיות מחמד


00:00 ,01.08.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

קבוצת ק.א.ל. קווי אוויר למטען השיקה את CAL Live Animal, המוצר החדש שלה להובלת בעלי חיים.

השירות הינו מרמת החיה הבודדת ועד לרמה של טיסת צ'רטר מלאה. הוא נועד לתת מענה לשינוע אווירי בטוח ויעיל של מגוון רחב של בעלי חיים והוא מסכם עבודת חשיבה ולימוד שבוצעה בקבוצה במהלך החודשים האחרונים.

יו"ר ק.א.ל עופר גלבוע מסר ש-CAL Live Animal מבוסס על ניסיון וידע שנרכש לאורך עשרות שנים, שבהן פיתחה הקבוצה מומחיות ומוניטין רב בשינוע בטוח ואמין של בעלי חיים.

עוד נמסר, שהמוצר פותח על מנת לתת את המענה המתאים לכל אחת מהקטגוריות השונות בתחום.

סמנכ"ל התפעול של ק.א.ל רמי מרום מסר שהמוצר מבוסס על בסיס התקנים שהוגדרו על ידי בואינג, IATA Live Animal Regulations, World Organization for Animal Health
ו-
Society for Prevention of cruelty to Animal, תוך שימוש בציוד מוטס ייעודי וייחודי לק.א.ל.

המוצר עצמו כולל ארבע קטגוריות: CAL Live Animal Horses - מיועד לשינוע סוסים; CAL Live Animal Cattle - מיועד לשינוע עגלים, פרות, כבשים ועוד; CAL Live Animal Exotic - מיועד לשינוע של חיות אקזוטיות כגון אריות, נמרים, קרנפים, ג'ירפות, גמלים, דבורים להדברה ביולוגית ועוד; CAL Live Animal Pets – מיועד לשינוע של חיות מחמד כגון דגי נוי, כלבים, חתולים, בעלי כנף ועוד.

בבעלות קבוצת ק.א.ל מסוף מטענים אווירי בליאז', בלגיה, שבנוי וערוך לטפל במספר רב של בעלי חיים בו זמנית. הטיפול מבוצע בתוך מבנה סגור ומקורה, שאינו חשוף לתנאי מזג אוויר קיצוניים, כך שנשמרת בו רמה גבוהה של בטיחות ונוחות לבעלי החיים.

יצוין שלוח הטיסות של ק.א.ל כולל 6-8 טיסות שבועיות בקו תל אביב–ליאז'–תל אביב, וטיסות מטען יומיות לארצות הברית. ק.א.ל נוחתת פעמיים בשבוע בלרנקה, קפריסין, כחלק משיתוף פעולה עם חברת התעופה סייפרוס איירווייס.