רשות התעופה האזרחית של ישראל דחתה הוספת כיסאות בטיסות תל אביב-רבת עמון

מנהל הרשות גיורא רום נימק את הדחייה בעובדה שנתח השוק של רויאל ג'ורדניאן גדול בהרבה מזה של ישראייר ומחירי הכרטיסים שהחברה מציעה אינם הגיוניים


00:00 ,05.06.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

מנהל רשות התעופה האזרחית גיורא רום דחה את הצעת רשות התעופה של ירדן להגדיל את מספר הכסאות בטיסות שבין רבת עמון לבין תל אביב.

במכתבו של רום לקפטן מוחמד אמין אל-קוראן, מנהל רשות התעופה האזרחית הירדנית (Civial Aviation Regulatory Commission), צוין שלפי הסכם שהושג בין הצדדים בחודש אוגוסט 2010, ברגע שייחתם הסכם בין חברות תעופה משתי המדינות, ידונו רשויות התעופה האזרחיות גם בהגדלת מספר הכסאות בטיסות.

רום ציין, שלפי מידע הנמצא בידי רשות התעופה האזרחית של ישראל, הושג הסכם בין חברת ישראייר ולבין רויאל ג'ורדנאין, אולם הוא אינו מיושם. והיה וההסכם ייושם, ציין רום, צפוי נתח השוק של החברה הישראלית לעמוד על 16%, נתח שוק קטן בהרבה מזה של רויאל ג'ורדנאין.

רום הוסיף, שהוסכם בין שתי הרשויות, שחברות התעופה בשתי המדינות יחשבו על מחירי הכרטיסים בטיסות שבין תל אביב לרבת עמון ויציעו לקהל מחירי "הגיוניים", לדבריו, דעתה של רשות התעופה של ישראל היא שהמחירים המוצעים בידי רויאל ג'ורדנאין גבוהים בצורה בלתי הגיונית.

לכן, דחה רום את הצעת רשות התעופה האזרחית של ירדן.

דובר משרד התחבורה אבנר עובדיה מסר בתגובה: "רשות התעופה האזרחית פועלת בהתאם להוראות ההסכם הבילטראלי בין מדינת ישראל לירדן".