שביתת טייסים, או מחסור?

אל על ביטלה אתמול שלוש טיסות, לטענתה בגלל עיצומים של הטייסים. ועד הטייסים: "אין שביתה, זו דמגוגיה של ההנהלה על גב הנוסעים"


10:54 ,18.11.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

אל על פנתה אתמול לבית הדין לעבודה בבקשה להורות לנציגות העובדים להפסיק את העיצומים והשיבושים הלא חוקיים, לדבריהם, שנוקטים הטייסים.

 

זאת לאחר שהחברה נאלצה לבטל אתמול שלוש טיסות - להונג קונג, ניוארק ולניו יורק - שהיו אמורות להמריא בשעות הלילה.

 

לטענת החברה הטיסות לא היו מאוישות על ידי טייסים עקב אי זמינותם וחוסר היענות מצדם לפניות החברה לבצע טיסות.

אל על טענה ששלחה הודעות, טלפונים ואפילו מוניות עם מברקים בכדי לאתר טייסים פנויים לביצוע הטיסות, אך ללא הצלחה. לטענת החברה, חוסר ההיענות נראה כעיצומים מאורגנים ובלתי חוקיים, זאת מבלי שהוכרז סכסוך עבודה כחוק.

עוד נמסר מאל על, שלאחרונה התבטאו נציגי הטייסים בנציגות העובדים כי תהיה פגיעה כלכלית בחברה באם החברה לא תענה לכל דרישותיהם בנוגע להגבלת אפשרות טייסים מעל גיל 65 לבצע טיסות, כפי שנקבע  לאחרונה על ארגון התעופה האזרחית הבינלאומית  ICAO ואומץ על ידי רשות התעופה האזרחית.

 

הנהלת החברה, נמסר, עושה מאמצים למצוא פתרון הולם לבעיה שנכפתה עליה.

 

בתגובה נמסר מוועד טייסי אל על: "טייסי אל על לא שובתים. זו דמגוגיה זולה של הנהלת החברה על גבם של הנוסעים. הנהלת אל על שותפה לקרקוע של 23 טייסים מיום חמישי שעבר. התוצאה היא שיש מחסור חמור בטייסים. בצי 777, למשל, יש מחסור של 25% בקצינים ראשונים. טייסי אל על ממשיכים וימשיכו לתת כתף עד כמה שניתן, על אף אמירות וטענות חסרות שחר וטעם".