חברת לופטהנזה מדווחת על עלייה חדה ברווחיה במחצית הראשונה של 2002

בהודעה לעתונות שפרסמה חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה, מפרסמת לופטהנזה על גידול ברווחיה במחצית הראשונה של שנת 2002, שהגיעו עד לכדי פי שלוש בהשוואה לשנה שעברה ועברו את ה- 322 מיליון יורו. התחזית עד סוף השנה מראה על 500 מיליון יורו רווחים


00:00 ,26.08.2002 מאת: מערכת פורט2פורט
 
בהודעה לעתונות שפרסמה חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה, מפרסמת לופטהנזה על גידול ברווחיה במחצית הראשונה של שנת 2002, שהגיעו עד לכדי פי שלוש בהשוואה לשנה שעברה ועברו את ה- 322 מיליון יורו. התחזית עד סוף השנה מראה על 500 מיליון יורו רווחים. לדברי החברה, למרות האווירה הכלכלית לאחר התקפות הטרור, היא גאה על ביצועיה הכלכליים שמחזקים את מעמדה בתחרות הבינלאומית.
 
מר Jürgen Weber, יושב ראש החברה, אומר כי בזכות התכנית הניהולית של החברה, התפוסה ותכנית ה”D-Chek”, נסללה הדרך להצלחה הכלכלית. כמו כן, חובות הקבוצה פחתו במידה ניכרת במחצית הראשונה של השנה. נתונים אלה מביאים את התחזית עד סוף השנה להציג רווחים של כ- 500 מיליון יורו, לעומת 400 מיליון יורו שנחזו בישיבה הכללית השנתית של מנהלי לופטהנזה. התחזית החדשה לוקחת בחשבון את כל הסיכונים שניתן לחזותם ובמידה והכלכלה הגרמנית תזנק כלפי מעלה במחצית השניה של השנה התוצאות עבור קבוצת לופטהנזה יהיו אפילו טובים יותר. התחזית האופטימית תלויה בהנחות מקדימות שהכיוון החיובי של ההתנהלות העיסקית תמשך ושלא יהיו הפרעות בגלל פעולות טרור או אירועים פוליטיים בינלאומיים.
 
רווחי הקבוצה בין ינואר ויוני הסתכמו ב-8.2 ביליון יורו, שהם עליה של 4.7 אחוזים. למרות הסביבה הכלכלית הקשה לופטהנזה הגיעה לרווחים מהתעבורה, שהגיעו בששת החודשים הראשונים של השנה ל- 5.9 מיליארד יורו שהם כ- 5.8 אחוזים פחות מאשר בתקופה המקבילה. החברה, באופן קבוע, התאימה את נפח התפוסה לדרישות השוק שקטנו,  דבר שהגביר את היעילות של צי המטוסים. כל זאת ביחד עם הכיוון החיובי של תנועת הנוסעים העיסקיים, הקטינה את הירידה ברווחים שהיתה בשנים הקודמות. בנוסף, הפעילות של מיזוג קבוצות אחרות  הוסיפה מצידה 46.3 אחוזים לרווחי הקבוצה.
 
קיצוץ בהוצאות בכל המגזרים העיסקיים גרמו להורדה ההוצאות התפעוליות, שהגיעו לכדי 8.2 מליארד יורו, שהם רק 3.0 אחוזים גבוהים יותר מאשר בששת החודשים של שנת 2001. עלות אחזקת הצוות עלתה ב- 10.2 אחוזים בגלל צרוף חברות נוספות לקבוצה, ושאחרת היו יורדות גם הן ב- 3.6 אחוזים. עלויות של גורמים אחרים ירדו ב- 6.3 אחוזים וההוצאות על דלק צנחו ב- 22.4 אחוזים.
 
לדעת לופטהנזה, אסטרטגיית החברה נתגלתה כנכונה, הגמישות וההחלטות הכספיות הוכיחו עצמן לאורך זמן, הוסיף ואמר מר  Jürgen Weber. העובדה שקבוצת לופטהנזה הצליחה להגדיל את הרווחים מ-227 מיליון יורו ל- 332 מיליון, וכאשר הרווחים מהפעילות השגרתית קפצו מ- 114 מליון יורו ל- 138 מיליון יורו, ואחרי תשלומי המיסים הגיעו התוצאות נטו במחצית הראשונה של 2002 ל- 27-  מיליון יורו בהשוואה ל-  43- מיליון יורו במחצית הראשונה של השנה שעברה.
 
גם חובות הקבוצה פחתו במידה ניכרת וכאשר במחצית הראשונה של השנה הזו הם פחתו ב- 1.1 מיליארד יורו והגיעו ל- 2.7 מיליארד יורו. גם תזרים המזומנים של החברה התפתח בצורה חיובית ועלה ב- 59.2 אחוזים.