חברת DHL תפעיל טיסה יומית לישראל

מטוס החברה יפעל בקו ת"א-ברגמו (איטליה)-בריסל חמישה ימים בשבוע ובכך יחבר את הלקוחות הישראלים לרשת התעופה העולמית של DHL. לאור זאת, יתאפשר ל- DHL ישראל להציע ללקוחותיה שירותים חדשים ולקצר באופן משמעותי את זמני המשלוחים לארץ ולחו"ל


00:00 ,20.09.2004 מאת: מערכת פורט2פורט
מטוס החברה יפעל בקו ת"א-ברגמו איטליה-בריסל ויאפשר ל- DHL ישראל להציע ללקוחותיה שירותים חדשים ולקצר באופן משמעותי את זמני המשלוחים

DHL, מהמובילות בעולם במשלוחי אקספרס בינלאומיים ושירותים לוגיסטיים, תחל להפעיל בקרוב טיסה יומית לישראל. מטוס החברה יפעל בקו ת"א-ברגמו (איטליה)-בריסל חמישה ימים בשבוע ובכך יחבר את הלקוחות הישראלים לרשת התעופה העולמית של DHL. לאור זאת, יתאפשר ל- DHL ישראל להציע ללקוחותיה שירותים חדשים ולקצר באופן משמעותי את זמני המשלוחים לארץ ולחו"ל. כבר בשלב ראשון פיזור כל המשלוחים לאירופה יקוצר ליום אחד.

המטוס מדגם Boeing 757 שיגיע לארץ במהלך חודש אוקטובר ישנע את כל החבילות של DHL אקספרס בייבוא ובייצוא לרבות מסמכים וחבילות מכל הסוגים ובכל טווח המשקלים.

לדברי מנכ"ל DHL ישראל, דוד בונדי, הבאת המטוס, שהתאפשרה, בין השאר, בזכות מעורבותם של שר התחבורה, מאיר שטרית וסגן ראש מנהל התעופה, אריק בן ארי, מהווה נקודת ציון חשובה, המסכמת שנה מוצלחת לפעילותה של DHL. בונדי ציין כי גם בשנת 2004 חל גידול ניכר בהיקפי הפעילות ולהערכתו צפויה השנה להסתכם בצמיחה של 20% בהכנסות לעומת 2003. "בין השאר, השיקה השנה DHL ישראל את המרכז הלוגיסטי המשתרע על שטח של 2,200 מ"ר באזור התעשייה קריית אריה בפתח-תקווה".

בונדי הוסיף כי הפעלת טיסה ישירה לאירופה מאפשרת ל DHL גמישות מרבית, שתבוא לידי ביטוי בין היתר בזמני איסוף מאוחרים מלקוחותינו. המטוס החדש יקשר את ישראל בטיסה ישירה למרכז מיון (Hub) ומשם יופצו המשלוחים לכל העולם, בניגוד לחברות אחרות המקיימות נחיתות ביניים.

מרכז המיון בברגמו שבאיטליה הנו אחד מ-7 מרכזי המיון של DHL ביבשת אירופה המהווים יחד מערכת של MultiHub אשר נועדה לתת פתרונות גיבוי למרכזי המיון של DHL במקרים של מזג אוויר סוער, שביתות ובעיות אחרות. בונדי ציין כי DHL הינה החברה היחידה המפעילה מערך כזה באירופה.

שוק הבלדרות בישראל מגלגל כ- 60 מיליון דולר בשנה.