חיכוכים בין ממן וסוויספורט על רקע תלונה במשטרה

במהלך סוף השבוע התקבלה תלונה במשטרת ישראל לפיה חברת סוויספורט גנבה משטחים השייכים לחברת ממן. חברת סוויספורט: "תלונה כוזבת במטרה לגרום אי נעימות ונזקים". ממן: העברנו ראיות למשטרה


00:00 ,02.08.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

במהלך סוף השבוע התקבלה תלונה במשטרת ישראל לפיה חברת סוויספורט גנבה משטחים השייכים לחברת ממן. חברת סוויספורט: "תלונה כוזבת במטרה לגרום אי נעימות ונזקים". ממן: העברנו ראיות למשטרה
 
כפי שפורסם באמצעי התקשורת השונים בסוף השבוע האחרון חלה החרפה במערכת היחסים בין חברת ממן וחברת סוויספורט המקיימות תחרות ביניהן על שוק מתן שירותי המטענים בנתב"ג.


ככל הידוע, בחברת ממן עלה חשד כי משטחי ברזל שהיו חסרים בחברה מזה מספר חודשים נמצאים למעשה אצל המתחרה – חברת סוויספורט. גורם בחברת ממן מסר למערכת port2port כי בכירים בחברה הגיעו ביום חמישי בערב למתחם סוויספורט בלוויית נציג המשטרה וביקשו להיכנס למתחם ולחפש אחר המשטחים שלטענתם היו שם. יש לציין כי מחברת סוויספורט נמסרה גירסה זהה אלא שבסוויספורט טוענים כי השוטר שהגיע למקום לא היה מצויד בצו חיפוש כנדרש בחוק, לטענתם, ולכן לא הותרה כניסתם למתחם.
 
כאשר נציג המשטרה הגיע ביום שישי בבוקר לחברה הציגה הנהלת חברת סוויספורט את המשטחים השייכים לחברת ממן (לטענת סוויספורט - 12 במספר, כאשר כל משטח הינו בשווי של 600 יורו) – וטענו כי כבר ביום חמישי נמסרה הודעה לחברת ממן כי המשטחים נמצאים בסוויספורט והם מתבקשים לבוא ולקבלם, וזאת על פי נוהל החזרת משטחים הנפוץ בקרב כל החברות העובדות בנתב"ג. יש לציין כי בסוויספורט טוענים כי המשטחים הגיעו לרשותה כחלק מהעבודה השוטפת בנתב"ג.
 
גורם בחברת ממן ציין בתגובה למציאת המשטחים של ממן במתחם סוויספורט כי  "היתה פה גניבה של משטחים והשחתה שלהם, נקודה".
 
בסוויספורט ציינו כי עובדי החברה שהגיעו לתחנת המשטרה התבקשו לתת עדותם להשתלשלות האירועים וכי אף אחד מהם לא נעצר, נחקר תחת אזהרה, או נחשד בעבירה כלשהי.
 
מחברת סוויספורט נמסר כי "אנשי ממן מצאו לנכון להגיש תלונה כוזבת ביודעין למשטרה במטרה לגרום אי נעימות ונזקים לסוויספורט, במועד אסטרטגי, בעת התמודדות בין החברות על מתן שירותי המטענים בנתב"ג".
 
מחברת ממן נמסר בתגובה כי "לחברת ממן אכן חסר ציוד והוגשה תלונה למשטרה. אנו משוכנעים שמשטרת ישראל תמצה את החקירה כולל ראיות שהועברו אליה על ידי ממן".