יאט"א: האטה בגידול תנועת המטענים בחציון השני של 2010

זאת בשל סיום הצטיידות העסקים במלאים חדשים. כל האזורים למעט אזור אפריקה חוו ברבעון הראשון של השנה צמיחה של למעלה מ-20% בתחום המטענים


00:00 ,03.06.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

זאת בשל סיום הצטיידות העסקים במלאים חדשים. כל האזורים למעט אזור אפריקה חוו ברבעון הראשון של השנה צמיחה של למעלה מ-20% בתחום המטענים
 
בדו"ח האחרון שהוציא יאט"א, ארגון התעופה העולמי, נמסר כי חברות התעופה והמשלחים צופים כי שנת 2010 תישאר עם פעילות חזקה לזאת למרות שיש לשער כי הצמיחה תאט. עוד נמסר בדו"ח כי לפני שענן האפר הוולקני גרם לשיתוק בשווקים רבים, מרבית השווקים בתחומי ההובלה האווירית צמחו בצורה משמעותית.
 
הארגון דיווח כי נתוני ניצולת התפוסה בתחום המטענים חזרו לנתונים שקדמו לאירועי 11 בספטמבר 2001 וכי האיום על עודף נפחים בשוק מתפוגג לאיטו. עוד מסר הארגון כי הרווחיות בתחום הובלת המטענים חזרה לרמתה מלפני תקופת המיתון בארה"ב וכי ראשי חברות התובלה מדווחים על רמה גבוהה של אמון כי המצב ימשיך להשתפר.
 
עוד נמסר כי כל האזורים למעט אזור אפריקה חוו צמיחה בתחום המטענים של למעלה מ-20% ברבעון הראשון של השנה, וכי תנועת מטוסי המטענים חזרה בחודש פברואר לרמות שקדמו לתקופת המיתון.
 
כמו כן, אמון המשלחים בשוק צמח לגבהים חדשים בחודש אפריל ובמגזרים מסוימים הצמיחה הגיעה לנתון שנתי של למעלה מ-50%.
 
עוד צופה הארגון כי הצמיחה תאט בחציון השני של 2010 בשל סיום הצטיידות העסקים במלאים חדשים, מה שתרם לצמיחה מלכתחילה. "יצרנים וספקים כבר לא צריכים לשנע סחורה על מנת למלא את המדפים במחסנים", ציינו ביאט"א, "הגידול בתנועת המטענים יאט ויהיה תלוי ברמת הבזבוז של הצרכנים".
 
נתוני ניצולת המטען (Load factors) בנתיבים הבינלאומיים המשיכו לעלות, והגיעו כמעט ל-56% בחודש אפריל, זאת למרות סגירת המרחב האווירי ברוב חלקי אירופה בשל ענן האפר הוולקני.
 
עוד נמסר כי ההובלה האווירית חדלה מלהעביר אליה נתח שוק מההובלה הימית אבל העלייה החדה בנתוני הסחר העולמי תורמת לעלייה משמעותית בנפחים המשונעים הן באוויר והם בים.