יאיר ביטון פורש מאל על ומצטרף ל-DHL ישראל

מנהל אגף המטענים באל על ימונה לסמנכ"ל בכיר ב-DHL ויעמוד בראש חטיבת הלקוחות של החברה. מנכ"ל DHL אודי שרון: לביטון איכויות יוצאות דופן שהוא מביא עמו לתפקיד


00:00 ,01.01.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

מנהל אגף המטענים באל על ימונה לסמנכ"ל בכיר ב-DHL. יעמוד בראש חטיבת הלקוחות של DHL ישראל. מנכ"ל DHL אודי שרון: לביטון איכויות יוצאות דופן שהוא מביא עמו לתפקיד

  
יאיר ביטון, שכיהן ב-4 השנים האחרונות כמנהל אגף המטענים באל על, ימונה לסמנכ"ל בכיר ב-DHLישראל. עם מינויו חוזר ביטון למשפחת DHL שבה שימש קודם לכן כמנהל אגף המכירות והיה מחברי ההנהלה הבכירים וממנסחי חזון החברה.
 
חטיבת הלקוחות של DHL ישראל, תאחד מעתה תחת מטריה משותפת שלשה אגפים שפעלו בנפרד: מכירות, שיווק ושירות. מחברת DHL נמסר כי איחוד האגפים במסגרת חטיבה ניהולית אחת הינו חלק מחשיבה אסטרטגית שנועדה לייצר שפה אחידה וראייה אינטגרטיבית בתקשורת עם הלקוח, בהבנת רצונותיו וצרכיו ובמתן שרות העונה לצרכים אלו מתוך חשיבה כוללת.
 
מנכ"ל DHL הנכנס, אודי שרון, מסר כי יאיר ביטון ימלא תפקיד מפתח ב-DHL ישראל בזכות איכויות יוצאות דופן שהוא מביא עמו לתפקיד, הן בהבנה עמוקה של תחום ההובלה האווירית והן בניסיון רב שנים בתחומי השירות ללקוח. "תכונות אלה יאפשרו ל-DHL ישראל לנהל מערך אסטרטגי של טיפול בלקוחות, הפועל בשיתוף ואינטגרציה, תוך יצירת ערך ללקוח", הוסיף.
 
יאיר ביטון נפרד אתמול במכתב שהוציא ללקוחות חברת אל על קרגו וציין כי הוא החליט לסיים את תפקידו כראש אגף באל על קרגו "ברגשות מעורבים ולאחר התלבטות גדולה". ביטון ציין כי "במהלך ארבע השנים האחרונות אותגרנו באל על קרגו, על ידי גורמים חיצוניים שונים ומגוונים: החל ממחיר דלק גבוה, תנודות בשערי החליפין, תחרות מסיבית, שמיים פתוחים, מצב בטחוני". לדברי ביטון, "מול כל אלה עמדנו בנחישות וידענו להתאים את עצמנו לכל פעילות".
 
ביטון ביקש בנוסף להודות ללקוחות החברה על תמיכתם ועל שיתוף הפעולה עמם גם "לאורך תקופות לא קלות", וציין כי הוא מותיר את אל על קרגו "מאוישת במיטב העובדים והמנהלים". לדבריו, הוא בטוח כי צוות העובדים בחברה "ישכילו להמשיך את הדרך ויאפשרו התמודדות על אתגרים נוספים".
 
דורון מאור, מנכ"ל אל על קרגו, הגיב להודעתו של ביטון ואמר כי "יאיר בחר ללכת בדרך אחרת, שתממש את שאיפותיו. אני מאחר לו הצלחה מקרב לב בדרכו החדשה".
 
חברת DHL היא חברה מובילה למשלוחי אקספרס ושירותים לוגיסטיים. הרשת הבינלאומית של DHLמקשרת למעלה מ-220 מדינות וטריטוריות בעולם ומעסיקה כ-300 אלף עובדים. החברה נמצאת בבעלות מלאה של Deutsche Post World Net. הכנסות החברה בשנת 2007 עמדו על מעל ל-63 מיליארד יורו. DHL ישראל הינה חברת בת של DHL העולמית ומנוהלת על ידי אודי שרון.